Kaçak akım atmıyor ama ana sigorta atıyor

İyi akşamlar .. Evime üç faz girmekte olup C40 A kaçak akım sigortam mevcut.. fakat kaçak akım atmadan ana sigorta atıyor sayaca bağlı olan o da C32 A R-S-T fazlarından T fazı gelmiyordu sigortayı değiştirdim geldi fakat sigorta belli bir zaman sonra atıyor ne yapmam lazım ? Tüm sigortaları kontrol ettim Nötürden faz - fazdan toprağa kadar ölçüm yaptım fakat sebebini bulamadım
İyi akşamlar .. Evime üç faz girmekte olup C40 A kaçak akım sigortam mevcut.. fakat kaçak akım atmadan ana sigorta atıyor sayaca bağlı olan o da C32 A R-S-T fazlarından T fazı gelmiyordu sigortayı değiştirdim geldi fakat sigorta belli bir zaman sonra atıyor ne yapmam lazım ? Tüm sigortaları kontrol ettim Nötürden faz - fazdan toprağa kadar ölçüm yaptım fakat sebebini bulamadım

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Öncelikle Her yere aynı soruyu yazıp mesaj kirliliği oluşturma. C40 sigortadır kaçak akım rölesi değildir.
Kaçak akım rölesi Faz-Toprak ve Nötr-Toprak kısadevresinde açar.
Sigorta ise Faz-faz ve Faz-toprak kısadevresinde atar.

Bu sigortaların alt grubunda sigortalar yok mu? öncelikle kısadevreyi bulman gerek.

İmkan varsa çekilen akımı ölç.

Sigorta atmasının nedenleri;

1) Arızalanmıştır
2) Aşırı Akım Çekiliyordur (bu durumda kabloda ve sigortada ısınma mevcuttur!)
3) Kısa devre vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri