Kaçak akım rolesi tutmuyor

Siemens, Eaton, Legrand, Schineider üst kalite markalardır. Bir tık altı kalitede olduğunu düşünüyorum ama yerli olduğu için kendi evime viko marka kakr almıştım. Bir kaç kez farklı testlerden geçirdim görevini yerine getiriyor. Sigortalarınız eskiyse onlarıda değiştirmenizi öneririm.
Kaçak akım rölesinin gecikmeli atması olayına iki kez şahit oldum; birinde arkadaşın evi uzatma grup prize su girmişti, diğeri de kablo izolasyonunda çatlaklar vardı gece yüklenme azalıp gerilim yükseldiğinde atlama yapıyordu tesisat kablolarını değiştirince problem ortadan kalktı.
Makel de iyi bir marka abi .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kaçak akım rölesi geç atma arızaları çok uğraştırıcıdır doğru, fakat çözülmeyecek bir problem değildir, işin ehli kişilerce mudahale edilmelidir
Fakat tesisattan değilse Yıldırım vs gibi ise ona göre malzeme kullanılmadır

Merhaba herkese kaçak akım rolesi gene attı kalkmıyor sorun duzelmis gibi gorunuyodu 1 defa attı hemen kaldirdim sorun yoktu, bugun gene attı suan 2 saat falan oldu kalkmıyor toprak nötr temasımı , asma tavanda ledler icin kablo birakmislar 3 tane kablo geliyo ucları açıktı 1.5 yıldır bu şekilde onları banlatdım belki onlar yapar diye, geçmiş yazdıklarıma bakarak ne yapmamizi önerirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba herkese kaçak akım rolesi gene attı kalkmıyor sorun duzelmis gibi gorunuyodu 1 defa attı hemen kaldirdim sorun yoktu, bugun gene attı suan 2 saat falan oldu kalkmıyor toprak nötr temasımı , asma tavanda ledler icin kablo birakmislar 3 tane kablo geliyo ucları açıktı 1.5 yıldır bu şekilde onları banlatdım belki onlar yapar diye, geçmiş yazdıklarıma bakarak ne yapmamizi önerirsiniz.
Elektrikci cagirmanizi oneririm

Bende öyle diyorum ama kaçak akım sökmekten başka bir laf söyledikleri yok valla hocam bende ugrasmak hic istemiyorum karanlikta kalmak hic hoş değil ama yapacak birşey yok

Şüphelendiğin cihazı yada yükü faz+nötr devreden çıkar öyle takip et. Elektrikçi gelene kadar komple enerjisiz kalmaman için.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri