Kaçak akım rölesi

Mesut929

Üye
Günlerdir kaçak akım rölesi atıyor elektrikci getirdim sorunu bulamadi beyaz esyalari kullanma dedi gene attı bu sabah tekrar attı sadece kombi ve televizyon takılıyken şöyle bir detay vereyim 2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı nem gecsin diye evde bile durmadik geldik sifon falan tamir edildi nem gitmistir diye ve dun gece normaldi hersey sabah gene belirtigim gibi kombi ve televizyondan takiliyken attı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Evin tesisatinin kısım kısım ölçerek bulmanız lazım hangi sigorta çıkışından geliyor.Bunuda kaçak akım pensampermetre si ile bulunur.

Elektrikci getirdimde iyide bi yerden usta getirdim ilkel yolla cozmeye calisti sagolsun prizlere baktı salteri degistirdi beyaz esyayi kullanma dedi gitti umarim dediginiz cihazi kullanan birilerini bulabilirim hic sanmasamda :(
Avizelerden kaynaklı olabilir mi yandırmasakta cunku baska birsey gelmiyo aklima

Kacak akim markasi ne? Degistirin. Cin mallari arada sirada atar. Simens gibi kaliteli marka takin.
Şalter dediginiz KAKR ni mi kastettiniz?

Elektrikci getirdimde iyide bi yerden usta getirdim ilkel yolla cozmeye calisti sagolsun prizlere baktı salteri degistirdi beyaz esyayi kullanma dedi gitti umarim dediginiz cihazi kullanan birilerini bulabilirim hic sanmasamda :(
Avizelerden kaynaklı olabilir mi yandırmasakta cunku baska birsey gelmiyo aklima

Böyle saçma çözüm olmaz beyaz eşyayı kullanma ne demek beyaz eşyadan kaynaklandigini nasil anlamış anlayan birilerini bulup çözüm bulmak lazım

Günlerdir kaçak akım rölesi atıyor elektrikci getirdim sorunu bulamadi beyaz esyalari kullanma dedi gene attı bu sabah tekrar attı sadece kombi ve televizyon takılıyken şöyle bir detay vereyim 2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı nem gecsin diye evde bile durmadik geldik sifon falan tamir edildi nem gitmistir diye ve dun gece normaldi hersey sabah gene belirtigim gibi kombi ve televizyondan takiliyken attı

2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı
( buradan atma diyorsanız kuşkulanma durum ve nem kuruması zamanı )
bir ip ucu ise bu mutfak hattını siğortasını kapatın .
buzdolabı çalışsın ( diğer siğortadan kullanm diyelim )
diğer ürünleri tek tek kullamak kaydı ile ihtiyaç olursa ( bulaşık vs gibi ) uzatmadan kullanmmı !!!
bu çalışmayı uzatma ile diğer hat prizinden besleyin
kaçak akım atma var mı ? test edin . ( attıran yeri bulma ? )

ayrıcana siğorta atıyor mu ?

diğer etkili sistem bulunması .
emodiyator hocamın dedikleri çözüm yolu etkilidir .
Evin tesisatinin kısım kısım ölçerek bulmanız lazım hangi sigorta çıkışından geliyor.Bunuda kaçak akım pensampermetre si ile bulunur.

Kacak akim markasi ne? Degistirin. Cin mallari arada sirada atar. Simens gibi kaliteli marka takin.
Şalter dediginiz KAKR ni mi kastettiniz?
Evet kar hocam degistirdi gelen elektrikci onuda gene attı
Böyle saçma çözüm olmaz beyaz eşyayı kullanma ne demek beyaz eşyadan kaynaklandigini nasil anlamış anlayan birilerini bulup çözüm bulmak lazım
Tesekkur ederim nalesef ki şehrimizde pek işin ehli yok tavsiywlerinize göre iyi bir elektrikci bulmaya calisicam sagolun
2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı
( buradan atma diyorsanız kuşkulanma durum ve nem kuruması zamanı )
bir ip ucu ise bu mutfak hattını siğortasını kapatın .
buzdolabı çalışsın ( diğer siğortadan kullanm diyelim )
diğer ürünleri tek tek kullamak kaydı ile ihtiyaç olursa ( bulaşık vs gibi ) uzatmadan kullanmmı !!!
bu çalışmayı uzatma ile diğer hat prizinden besleyin
kaçak akım atma var mı ? test edin . ( attıran yeri bulma ? )

ayrıcana siğorta atıyor mu ?

diğer etkili sistem bulunması .
emodiyator hocamın dedikleri çözüm yolu etkilidir .
Hocam şöyle söylim size bütün elektrik baglantilarini cikardim dün sadece televizyon ve kombi acıkken attı kacak akım rolesi

Tesekkur ederim nalesef ki şehrimizde pek işin ehli yok tavsiywlerinize göre iyi bir elektrikci bulmaya calisicam sagolun
Her şehirde mühendislik firması vardır hangi şehir de yaşıyorsunuz?Mühendislik firmalarında bahsedilen cihaz vardır ancak ücreti pahalıdır bu işlemin iki yıl önce kocaeli de 1500 tl ölçüm yapıyorlardı şimdi ne kadar bilemiyorum ama kesin çözüm olur hem güvenliğinizden taviz vermezsiniz hemde sorunsuz bir şekilde elektrik kullanmaya devam edersiniz
Ben Kocaeli de binalarda tesisatlar da çektim bir binaya 2-3 tane elektrikçi girip çıktığına şahit oldum biri geliyor işi yarım bırakıyor başka biri geliyor biraz yapıp o da kaçıyor birde tesisat yapan bir çok elektrikçi kaçak akımın önemini bilmiyor eskiden varmıydı diyen bile var ne yazık ki olmasada olur diyen de var ama mal ve can güvenliği için topraklama ve kaçak akım çok önemlidir

Hocam şöyle söylim size bütün elektrik baglantilarini cikardim dün sadece televizyon ve kombi acıkken attı kacak akım rolesi

ne zaman kaçak akım rölesi atmaya başladı ?
su ( yaptınız !!! ) , diğer kablolarda çalışma yaptınız mı ? , prizlerde ? diğer lamba vs gibi ? , delik delme vs gibi .
2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı diyorsunuz
bu zaman yakın siğorta ve kaçak akım atmış ise
mutfak sifonu civarındaki kablolarda ve prizlerde sebebini ayarın
buradan geçen kablo hattının siğortasını kesin testinize devam edin .
sorun kabloda , priz , bağlantılar vs gibi gözüyor
yerinde çözüm bulunur uzaktan çözüm zor .

ne zaman kaçak akım rölesi atmaya başladı ?
su ( yaptınız !!! ) , diğer kablolarda çalışma yaptınız mı ? , prizlerde ? diğer lamba vs gibi ? , delik delme vs gibi .
2 gün önce mutfak sifonu arızalıydı diyorsunuz
bu zaman yakın siğorta ve kaçak akım atmış ise
mutfak sifonu civarındaki kablolarda ve prizlerde sebebini ayarın
buradan geçen kablo hattının siğortasını kesin testinize devam edin .
sorun kabloda , priz , bağlantılar vs gibi gözüyor
yerinde çözüm bulunur uzaktan çözüm zor .
Hocam ilk başlaması camasir makinesinin tahliye hortumu yerinden cikti ordan basladi ayni gün degil bir gün sonra atmaya basladi sonrada sifonu farkettik bunun disinda herhangi bir islem yapılmadı

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri