K tipi s tipi termokupl hassaiyeti ve calışma aralığı

mehmet03

Üye
arkadaşlar merhaba 1100 derecede calışan bir fırınımız var. fırının şikayeti sıcaklık değerini düzgün vermemesiydi. fırında k tipi 6 mm 30 cm uzunlugunda termokupl vardı.korozyona uğramıştı düzgün mv değerlerini vermiyordu. 8 mm 35 cm k tipi termokupl taktım.fırın iki gün gayet güzel çalıştı.iki günün sonunda termokupl korozyona ugradı. dış koruma zarı erimeye başladı.ölçümler bozuldu. s tipi termokupl taktım. oda k tipi gibi hassas okuma yapamadı.1100 derece çalışma sıcaklığı için ne önerirsiniz hassas ölçüm için

Enda ET4420 kullanım klavuzuna göre K tipi 2 çeşit. Birisi 1000 dereceye kadar diğeri 1300 dereceye kadar ölçebiliyor gözüküyor. Siz hangisini kullandınız? S tipi 1700 dereceye kadar ölçer diye gözüküyor.
s tipi termokupl taktım. oda k tipi gibi hassas okuma yapamadı.
Ölçüm cihazınızdan termokupl tipini değiştirdiniz mi? Ondan dolayı hassas ölçmemiş olabilir mi?

Aşağıya endanın kullanım klavuzundan aldığım resmi paylaşıyorum. Belki işinize yarar.

Ekli dosyalar

• termokupl.png
    termokupl.png
    188.8 KB · Görüntüleme: 22
Enda ET4420 kullanım klavuzuna göre K tipi 2 çeşit. Birisi 1000 dereceye kadar diğeri 1300 dereceye kadar ölçebiliyor gözüküyor. Siz hangisini kullandınız? S tipi 1700 dereceye kadar ölçer diye gözüküyor.

Ölçüm cihazınızdan termokupl tipini değiştirdiniz mi? Ondan dolayı hassas ölçmemiş olabilir mi?

Aşağıya endanın kullanım klavuzundan aldığım resmi paylaşıyorum. Belki işinize yarar.
değişirdim tabi 100 derecelik bi ısıyı algılamada sıkıntı var gibi davranıyor. fırından çıkan malzemeyi bozuyor .

Isı kontrolörünüz ne? Hassas ölçüm yapamadıdan kastınız nedir? Hassas olmadığını nasıl anladınız?

Isı kontrolörünüz ne? Hassas ölçüm yapamadıdan kastınız nedir? Hassas olmadığını nasıl anladınız?
enda et 4430 fırında bakır kaynağı yapılıyor. aynı malzeme ile fırın bazen çok güzel kaynak yaparken bazende hiç eritemiyor bakırı yada bakır uçup kayboluyor. sıcaklık değişmediği zaman çok güzel bakır kaynağı yapıyor.
enda et 4430 fırında bakır kaynağı yapılıyor. aynı malzeme ile fırın bazen çok güzel kaynak yaparken bazende hiç eritemiyor bakırı yada bakır uçup kayboluyor. sıcaklık değişmediği zaman çok güzel bakır kaynağı yapıyor.
şu ana kadar 6 çeşit termokupl denedim 2 tane s tipi 4 tane k tipi k tipinin 8 mm olanları hassas davrandı ama sürekli çalışma sıcaklığının üstünde olduğu için dayanamadı. şu an k tipi 22 mm var üstünde 8 mm kadar hassas davranamıyor

Makinanın üreticisi ile temasa geçip onlardan temin etme imkanınız yok mu?

makinanın üreticisi müşteriye başınızın çaresine bakın demiş malesef

Uygun olan termokuplü piyasadan bulamıyorsanız resiztans üreticisi bir firma ile irtibata geçebilirsiniz. Elinizdeki orjinal üründen numune varsa onu gösterip sorunları, çalışma ortamını anlatırsanız ona göre yardımcı olabileceklerini sanıyorum. Bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama Ankara, İstanbul gibi bir yerdeyseniz rezistans üreten bir çok firma var.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri