K.A.K ve Sigorta Seçimi

Arkadaşlar merhaba ;
Elimde iki katlı bir restoran projesi var. Tek hat şemasında k.a.k belirlerken hangi değeri baz almalıyım. Bununla alakalı bir tablo var mı ? Bir de aynı soru normal linye sigortası seçmek içinde geçerli

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kaçak akımdan önce sigorta olmalıdır.Proje-
nizdeki sigorta değeri ne ise,kaçak akımda
o değerde olmalı.Kablo kesitini biliyorsanız,
akım değeriniz,kablonun akım taşıma kapa-
site değeridir.

Öncelikle teşekkürler. Mesela şimdi kat dağıtım panosundan ana dağıtım panosuna 40000 w lık bir güç geliyor.. Bunun kablo kesitini seçerken formülü uyguladığımda 62 A çıkıyor. Kablo kesit değer tablosuna baktığımda 5X16 72 Amper diyor mesela ama aynı zamanda 4x16 da 72 amper diyor. aralarında ki fark ne hangisini seçsem daha sağlıklı olur

son kez şunuda sorayım örneğin çoklu linyelerime tek k.a.k kullanmak istiyorum o zaman k.a.k değerini neye göre seçeyim bu linyelerin bazıları 20 a sigorta bağlı iken bazılarına 32 a sigorta takılı

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri