kısaca kompanzasyon

edremit

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu işi çok iyi bilen arkadaşlar olmakla birlikte. Kompanzasyonun ne olduğunu merak edip başlığı görüp burada olanlar var.
Bu işi en basit haliyle birde ben anlatmayı deneyeceğim. Hala anlamadım nedir bu diyen olursa :eek: yardımcı olmaya çalışırız. İyi olmuş anlamama yardımcı oldu diyen populariteye puan akleyebilir :)
Aşağıdaki resme tıklayarak 3 adımda işin özünü görebilirsiniz.

k%C4%B1saca%20kompanzasyon.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Slm ben sİtenİze yenİ Üye oldum kÜÇÜk Çapli bİr un fabrİkam var ve kompanzasyon sorunum var.yaptiracak dÜzgÜn bİ usta bulamadim fabrİkam kastamonu / araÇ ilçesinde buralara yakın ve bu işlerde usta olan tanıdığınız varsa lütfen yardımcı olun murat namli

Ben proföyönel olarak piyasaya iş yapmıyorum ama sisteminize bakıp ufak çaplı fikir verebilirim.bakarım çizim falan yaparım.Haftaya nasipse Araç'ta olacağım.

kastamonudayım yardımcı olurum bende araclıyım
saygılar
05436824131

sayın edremit verdiğiniz bilgiler çok güzel ve çok kolay yönde teşekkür ederim yararlı bir kaynak hazırlamışsınız.

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu işi çok iyi bilen arkadaşlar olmakla birlikte. Kompanzasyonun ne olduğunu merak edip başlığı görüp burada olanlar var.
Bu işi en basit haliyle birde ben anlatmayı deneyeceğim. Hala anlamadım nedir bu diyen olursa :eek: yardımcı olmaya çalışırız. İyi olmuş anlamama yardımcı oldu diyen populariteye puan akleyebilir :)
Aşağıdaki resme tıklayarak 3 adımda işin özünü görebilirsiniz.

güzel bir özet olmuş

reaktif enerji dedikleri endüktif ve kapasitifin birbirini dengeleme oranımı oluyor ben mi yanlış anladım

dengeleme oranı değil.reaktif, aktif olmayan güç demektir. iki çeşit reaktif güç vardır 1 kapasitif 2 endüktifdengeleme yapma işlemine de kompanzasyon deniyor

Kompanzasyonun sadece kondansatör eklenerek yapıldığını sanırdım. Okulda öyle öğretmişlerdi. Ama hala Reaktif hakkında kafamda soru işaretleri var.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri