Kısa devreyi göstermeyen bir multimetre.

Objektif

Üye
Merhabalar,
Geçen sene bir multimetre satın almıştım,UNIT-T UT33B marka modelli.Fakat bu multimetrede,kısa devre bulmamazı sağlayan buzzer özelliği yok,10 Liralık multimetrelerde bile var,neden bu özellik yok anlamış değilim?Üst modellerinde var kullanma kılavuzunda kırmızı çerçeveli kısım ile belirttim.
Neden yazdığımıda bilmiyorum,paylaşma gereği duydum.
Multimetre.JPG
Manual.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dalgınlığnıza gelmiş olabilir, alırken dikkatinizden kaçmış UNI-T UT33D seslilerin göstergesi (kırmızı işaretli terdeki şekil, 3 tane parantez kapa şekli) diyod şeklinin yakınlarında olur 10 liralıklard da sesli sessiz modeleri mevcut saygılarımla

Dalgınlığnıza gelmiş olabilir, alırken dikkatinizden kaçmış UNI-T UT33D seslilerin göstergesi (kırmızı işaretli terdeki şekil, 3 tane parantez kapa şekli) diyod şeklinin yakınlarında olur 10 liralıklard da sesli sessiz modeleri mevcut saygılarımla

Ebay kupon vermişti geçen sene, çok ucuza gelmişti multimetre. Ben 10 Lira'lıklarda bile vardır diye açıklamayı okumadım bile, keşke okusaymışım benim yanlışım okumamak yoksa bu modeli almazdım, sizin dediğiniz modeli satın alırdım. Okumak şart.

Kısa devre zille ölçülmez. Belirli gücün üstündeki motorların direnci 0.3 ohm ne yani kısa devre mi oldu ?
Buzzer özelliği sadece ekrana bakmadığınızda işe yarıyor. (2 probun arası +150 cm olunca)
Yeni alacak arkadaşlar logger özelliği olanları tercih etsinler.

Kısa devre zille ölçülmez. Belirli gücün üstündeki motorların direnci 0.3 ohm ne yani kısa devre mi oldu ?
Buzzer özelliği sadece ekrana bakmadığınızda işe yarıyor. (2 probun arası +150 cm olunca)
Yeni alacak arkadaşlar logger özelliği olanları tercih etsinler.

Resimdeki avometre ile kısa devre bulma şansım var mı? Süreklilik testi olan model olması mı gerekiyor?

Kisa devre ölçmek istiyorsanız diyot moduna alin eğer malzeme kisa devre ise lcd de bir direnç değeri okuruz önemli değildir bu değer eğer kisa devre değilse 1 yazar lcd de aynı hatayı bende yapmıştım buzzer siz kisa devre okuyorum bende 10 tl lik makinelerle ölçüm yapan arkadaslarimin dilindeyim :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Kisa devre ölçmek istiyorsanız diyot moduna alin eğer malzeme kisa devre ise lcd de bir direnç değeri okuruz önemli değildir bu değer eğer kisa devre değilse 1 yazar lcd de aynı hatayı bende yapmıştım buzzer siz kisa devre okuyorum bende 10 tl lik makinelerle ölçüm yapan arkadaslarimin dilindeyim :)

Teşekkür ederim,diyot moduna alıp bakmıştım dediğiniz gibi 1 yazıyordu,2 probu birbirine değdirip rakamların farklılaştığını da görmüştüm fakat emin değildim,hep sesle bakıyorduk.Sağ olun bu bilgi iyi oldu.
Ben yurtdışından satın aldım,bilgimde yoktu,özelliklerinide okumadan,gözü kapalı satın almıştım,10 Lira'lıklardan daha iyidir diye,buzzerda vardır diye düşünmüştüm fakat olay farklıymış :)

Yardimci olabildiysem ne mutlu

bende aynisi var buzzeri olmadigi icin kotu bilginiz varsa ise diyot isaretine getirdikten sonra ekranda 1 yazıyor problari degdirdikten sonra hic bir şey gelmiyor.ama isigini acinca 1 yazisi hemen degisiyor nedwn olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri