Kısa arduino komutu hakkında yardım istiyorum

alles11

Üye
Herkese merhaba, arduino ile dijital girişin birinden akım geldiğinde diğer dijital çıkıştan akım gelmesi, akım kesildiğinde ise akım çıkışının 10 dakika gecikmeli olarak kesilmesini istediğim komutlara ihtiyacım var.
** Örneğin D1i giriş tanımladık, D2 yi ise çıkış. D1 de 5v akım olduğu sürece D2 den 5v akım çıkacak. D1 deki akım kesildiğinde D2 den çıkan akım 10 dk sonra kesilecek.
Bunun hakkında örnek kod yardımına ihtiyacım var.

pinMode(D1,INPUT);
pinMode)D2,OUTPUT);
Serial.begin)9600); bu şekilde başlangıç komutlarını yazdım. ama loop kod hakkında yardıma ihtiyacım var.

Herkese merhaba, arduino ile dijital girişin birinden akım geldiğinde diğer dijital çıkıştan akım gelmesi, akım kesildiğinde ise akım çıkışının 10 dakika gecikmeli olarak kesilmesini istediğim komutlara ihtiyacım var.
** Örneğin D1i giriş tanımladık, D2 yi ise çıkış. D1 de 5v akım olduğu sürece D2 den 5v akım çıkacak. D1 deki akım kesildiğinde D2 den çıkan akım 10 dk sonra kesilecek.
Bunun hakkında örnek kod yardımına ihtiyacım var.

pinMode(D1,INPUT);
pinMode)D2,OUTPUT);
Serial.begin)9600); bu şekilde başlangıç komutlarını yazdım. ama loop kod hakkında yardıma ihtiyacım var.
Mblock3 deneyin daha kolay ve görselleştirilmiş çocuksu gelebilir ama öğrenmek için bire bir

Şöyle bi tane yazdım. arşivde dursun.

void setup() {
pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT);
pinMode (A1, INPUT);
digitalWrite (LED_BUILTIN, LOW);
}

void loop() {

if (digitalRead(A1) == HIGH)
{
digitalWrite(LED_BUILTIN, HIGH);
}

if (digitalRead(A1) == LOW)