Küvete telefon düşürüp elektrik akımına kapilma

cslyas06

Üye
http://t24.com.tr/haber/kuvete-dusen-iphone-rus-kadini-oldurdu,286827
Olay Rusya da yaşanmış genç kiz küvette keyif yaparken şarj olan i phone unu suya düşürüyor ve elektrik akımına kapilip hayatini kaybediyor.
Bana çok saçma geldi 5v 2A lık DC insani nasıl öldürüyor? Başka ne sebep olabilir ?

Her duyduğuna inanma , yalandan kim ölmüş.
Ev arkadaşının soy adı da aynı ona arkadaş değil kardeş demek lazımdı.

En adi şarj aleti bile smps tipinde ve Şebeke ile çıkış galvanitik yalıtımlı halde.
iphone adaptörünün içini açmadım ama muhtemelen o da öyledir.

Lakin şemasına bakmak lazım.

Gazeteciler bayılır böyle yalanlara.
Uydur yaz ..

Kim bilir neden öldü de iphone ye bok atıyorlar , iphone rakipleri para vermiş olabilir , tozu ya da hapı fazla kaçırmışlar arkadaşları küt.. korkudan attılar kuvete...
Hepsi de ayrı ayrı haber.
Seneye başka yerde aynı resim farklı isim farklı konu görürsen şaşma..

Benden sana tavsiye dolaşma öyle dandik yerlerde.
Doğru bile olsa insana bir şey kazandıran haber değiller.

Süpersin Kazım ağa döktürmüşün yine :) Kazım Fun club aç abi ilk üyen ben olacağım ;)

Sağolasın.
Konuyu açan arkadaşımızda sağ olsun bizleri düşünmüş olabilecek bir yanlışlığa karşı konuyu aktarmış.
Gece vakti işte yarı şaka yarı ciddi takılıyoruz.
Allah CC gönlüne göre versin .:)

Tabi mumkunati yok her şarj aletinde olan yalitim trafosu şebeke voltajının telefona gelmemesini imkânsız kiliyor.5v gibi bir değerin insani çarpması da imkânsız. Olayın mumkunati yok ama çarpılma olayı doğruysa insanin aklına değişik şeyler gelebilir, mesela şarj aletinin 3lü uzatmayla birlikte suya düşmesiyle elektrik çarpılması mümkün olabilir.

Ortak yönlerimiz var seninle Kazım abi arada bir atarlı arada bir espritüel yaklaşım. ;)

Evet Sn cslyas Turkish metod fişi prizden çıkarma yöntemi adaptör kablosuna asılınır üçlü priz şahlanır sazan gibi küvete ilerler :D olmayacak iş değil yani...

O Rus'un annesi yada babası Türk olabilir :rolleyes:

Olay yani smps çıkışından çarpılma gerçek olabilir.
Şöyle ki i çıkış gerilimi izlenip giriş pwm sürekli değiştirilerek çıkış sabit tutulur.
Bu geri besleme ya optik yalıtımlıdır ya da çook yüksek direnç ile geri döner.
Ve kontrol chip inin içerinde bir yerlere bağlanır.
Kesinlikle imkansız , denemez !
Ama haber kaynağının gazete oluşu dolayısıyla gece vakti geyik takıldım kusura bakma.

Bak mesela isimden arayarak neler bulunabiliyor.
Rusyada olan haberi rus kaynak veriyor ama oda arkadaşının adı yok.
Demek ki onu bizimkiler daha iyi biliyor.

http://sputniknews.com/art_living/20150210/1018042537.html

Ortak yönlerimiz var seninle Kazım abi arada bir atarlı arada bir espritüel yaklaşım. ;)

Evet Sn cslyas Turkish metod fişi prizden çıkarma yöntemi adaptör kablosuna asılınır üçlü priz şahlanır sazan gibi küvete ilerler :D olmayacak iş değil yani...

O Rus'un annesi yada babası Türk olabilir :rolleyes:

Ruslarla ortak yönümüz çok abi :) mümkün olacak en mantıklı sey bu çünkü :)

Olabilir abi ben imkânsız olduğunu düsunuyorum ama arastirma yapmadanda kesin düşünmemek lazim. Piyasada öyle çakma öyle adi şarj aletleri varki belli sebeplerden dolayı çarpılma olabilir. Telefonu kulağında patlayan da var yastık altında alev alıp yanarak olende var
Elektriğin sakası yok ,hiçbir cihaza güvenilmez ama bu bilincin farkında değiliz .

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri