Kümes İklimlendirme Hakkında

alutfu

Üye
Sıfırdan Pc kontrollü kümes otomasyonu kuracağız.(ısı, nem, amonyak, hava akım hızı, fan devir kontrol, pet, ısıtıcı)
Yukarda yazdıklarımı göz önünde bulundurarak hangi cihazları(modelleri ile beraber) neden tercih etmeliyiz.
Böyle bir sistem kuran arkadaş var mı benimle paylaşabilir mi ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Neden PC?

Sağlıklı olanı Embedded veya PLC ile yapmaktır.

plc kullanmak zorundasın plc kullanmadan yapamassın pc den Scada kontrolumu yoksa hex. dosyası olarak excelde mı gormek ıstıyon eger ılgılenırsenız ben sıze yardımcı olayım daha once 3 kere boyle bı sıstem kurdum dıkkat etmenız gereken noktaları soyleyebılırım ıstersenız msnden goruselım

emkonun bu konuda gayet güzel ürünleri var bi araştır istersen

odanın sabit sıcaklıktaki nem kontrolü için yardımcı olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sistemi PLC ile kurman en güzeli renkli çokta pahalı olmayan delta dokunmatik op paneli ve delta plc ile basit scala yapabilirsin ben çok çeşitli uygulamalar bunlarla yaptım gayet de güzel çalışıyor ilgilenirsen yazabilirsin

plc kullanmak zorundasın plc kullanmadan yapamassın pc den scada kontrolumu yoksa hex. dosyası olarak excelde mı gormek ıstıyon eger ılgılenırsenız ben sıze yardımcı olayım daha once 3 kere boyle bı sıstem kurdum dıkkat etmenız gereken noktaları soyleyebılırım ıstersenız msnden goruselım

arkadaşlar merhaba bir tavuk kümesi kurmak istiyoruz bu konuda yardımcı olur musunuz [email protected]

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri