Küçük şehirde işe başlamak

Serhat_A

Üye
Merhaba arkadaşlar marmariste bir proje taahhüt firmasında işe başlamak birşey katar mı yeni mezun elektrik mühendisi birine? Firma otellerin, sitelerin proje, kompanzasyon işlerini yapıyor. Yüksek gerilim danışmanlığını yapıyor buralardaki devir işlerini, ENH, AG, OG işlerini yapıyor. Sizce nasıl olur? Yani en azından 1 sene askere gidene kadar?

Merhaba arkadaşlar marmariste bir proje taahhüt firmasında işe başlamak birşey katar mı yeni mezun elektrik mühendisi birine? Firma otellerin, sitelerin proje, kompanzasyon işlerini yapıyor. Yüksek gerilim danışmanlığını yapıyor buralardaki devir işlerini, ENH, AG, OG işlerini yapıyor. Sizce nasıl olur? Yani en azından 1 sene askere gidene kadar?

Tecrubenin kötüsü olmaz illaki sana birşeyler katar. Tabi senin almak istediğin düzeyde o sana bağlı birşey. Ama tecrübe herzaman sana artı değer verecektir küçük veya büyük şirket yada şehir önemli değil bence kaçırmayın

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu işin şöyle bir avantajı var. Evime çok yakın olacağım. İstanbul'da olsam ev tutma yol gibi sıkıntılarım olacak. Ama burda işte ne kadar kendimi geliştiririm o da var. Olursa da askere kader idare gözüyle bakıyorum.

Kompanzasyon, ENH AG ve OG Şebeke işleri küçük bir yerde nasıl yapılıyorsa büyük şehirlerdede aynı şekilde yapılıyor.Yani aynı deneyimi kazanmayabilirsin ama yeteri kadar deneyim sahibi olursun.

Örneğin 3/0 bir E.N.H küçük şehirdede büyük şehirdede aynı şekilde yapılır.

Büyük şehirlerin elektrik çözümleri daha karmaşık olduğundan ;sadece daha karmaşık sistemlerle karşılasırsın.

Ayrıca Yeni mezun elektrik mühendisi olarak sana zaten küçük bir yerdede olsan büyük bir yerdede olsan , büyük çaplı proje teslim etmeyeceklerinden , deneyim kazanman için orada çalışman bence uygun düşer.
Karar senin...

kardeşim ben ilk işe muş ta başladım dağ köyünde yatılı okulda jeneratör sana bakıyor tesisat sana bakıyor. Mektepli olunca teori oluyor da pratik olmuyor. Pratik için küçük yerlerde çalışmak daha çok sıkıntılı gibi gözükse de mesleğe daha sıkı sarılmana vesile oldu senin içinde böyle olacak diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
küçük yer var küçük yer var. sen tutup safranbolunun bi köyünde çalışmıyosun ki marmariste otel projesinden bahsediyosun. bir miktar tahütte çalışan biri olarak şunu söylüyorum otel avm ve hastane şantiyeleri taahütün kralıdır. bence çok iyi başlamışsın. orda biraz tecrübe edindikten sonra istediğin ile rahatlıkla geçiş yapabilirsin. çünkü tecrübene bakarken nerede çalıştığına değil ne iş yaptığına bakılıyor.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Daha 23 yaşındayım ve askerliğimi yapmadım zaten. Şimdilik bu işe 1 yıl askerliğe kadar idare gözüyle bakıyorum. En azından elektrik mühendisliği pratikte nedir, piyasa nedir, işler nasıl ilerler, resmi işler nedir. Onları göreceğim. Başka tavsiyeler de olursa sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri