Köy evi aydınlatması

hobi41

Üye
köy evimizde yapacağımız ufak bir organizasyon için 30 35 metrelik bir kablo ile yaklaşık birer metre ara ile aydınlatma işlemi yapmak istiyoruz köy saati ana girişindeki sigorta 32 bun nasıl bir kaçlık kablo alıp kaç tane lamba takabiliriz ve bu lambaların watları ne olmalıdır teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ne tarz lamba takacağınıza bağlı 32 amper yani 7000 watt 4lük kablo kullanmanız gerekir lambalar için 32 amper sigorta çok ve markası nedir?

köy evimizde yapacağımız ufak bir organizasyon için 30 35 metrelik bir kablo ile yaklaşık birer metre ara ile aydınlatma işlemi yapmak istiyoruz köy saati ana girişindeki sigorta 32 bun nasıl bir kaçlık kablo alıp kaç tane lamba takabiliriz ve bu lambaların watları ne olmalıdır teşekkürler.
Sorunuza cevap vermek pek mümkün değil , lambaların güçleri tamamen sizin seçiminizle ilgilidir. Örneğin 6w lık led ampül seçerim 6w x 35 adet= 210 watt eder, 60W seçerim toplam güç 2100W olur ? Bundan sonra sigorta ve kablo seçimi yapılır.

4 köşeye led projektör koyun, yetmez mi maç bile oynatirsiniz.

Sorunuza cevap vermek pek mümkün değil , lambaların güçleri tamamen sizin seçiminizle ilgilidir. Örneğin 6w lık led ampül seçerim 6w x 35 adet= 210 watt eder, 60W seçerim toplam güç 2100W olur ? Bundan sonra sigorta ve kablo seçimi yapılır.
evet ben alan aydınlatması için ortalama maliyeti çok yüksek olmayan halojen ampul 70w lık lambalardan buldum sarı renkte yaklaşık bir 30 40 adet alsam 6w çok az değilmidir?
4 köşeye led projektör koyun, yetmez mi maç bile oynatirsiniz.
aslında çok mantıklı ama gözümüzü almasın diye vazgeçtik birde onları yüksek yere montajı için sıkıntı yaşayabiliriz.
ne tarz lamba takacağınıza bağlı 32 amper yani 7000 watt 4lük kablo kullanmanız gerekir lambalar için 32 amper sigorta çok ve markası nedir?
32 amper ev içinde kullanılan aletler için buzdolabı oda ışığı ben ordan almak istiyorum aydınlatma için

halojen çok yakar az aydınlatır led yapın bence yada sarı ışık için sodyum buharlı lambalar var

.. en uygunu sarı led lamba.. artık her yerde bulunuyor.. normal ampüller kadar hatta daha fazla ışık verir ve az akım çeker..az ısınır..
2.5 luk seyyar kablo ile en yakın prizden beslersiniz..
iyi bir elektrikçiye yaptırın..
güvenlik herşeyden önemli.. bunu unutmayın..

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri