Kötü satıcı Dorukan Elektronik haberi

İstanbulda Dorukan Elektronik diye bir firma var.Bu firmadan yıllardır malzeme alırım malzemede herhangi bir sorun olduğunda her zaman yardımcı olmuşlardır.
Firmanın eski sahibi bir süre evvel vefat etmiş,ben adamı hiç tanımam ama iyi bir firma izlenimi bırakmıştı bende.
Eski sahibi ölünce firmayı başkaları devir almış,bir süre evvel Dorukan dan IR2104 dip kasa entegre aldım,tümü sahte.
İlginç olan orjinal entegrelerin beslemesi ve yüksek gerilim ucu(pin 1 ve 8)ayrı olmasına rağmen aldığım entegrelerde bu uçlar içeriden bağlı.
Entegreleri 20V a kadar kullansanız anlayamacaksınız ama yüksek voltajda kullanılamıyor.
Satıcıya 1 ile 8 arasını ommetre ile ölçmesini hatanın nedeninin kolayca görülebileceğini söylememe rağmen malzemeyi geri iade almıyorlar.Biz bunu satıyoruz kimseden haber gelmedi dedi..
Aslında paradan çok bizleri aptal yerine koymaları kötü..
Ekte entegrenin resmini koydum,entegreden kullanıcı arkadaşlar üzerindeki imalat kodlarına dikkat etsin...

Dizayn Elektronik Ltd
Serdar Çetin

Ekli dosyalar

• 2104.jpg
    2104.jpg
    130.7 KB · Görüntüleme: 30
Geçmiş olsun. dorukandan ben de alışveriş yapmıştım. sorun çıkmamıştı. yakın zamanda alışverişim olmadı.
bu tip entegrelerin bazı modellerinde bootstrap diyotunu entegrenin içine koyuyorlar. 1-8 kısa devremi yoksa arada internal diyotmu var.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri