köprü diyot 440 volt AC giriş 220V DC çıkış

Elimde tam dalga köprü diyot var.resimdeki köprü diyot. Sanırım sizin söylediginiz şekilde baglarsam çıkışta 200-220vdc elde edebilirim

Ekli dosyalar

• IMG-20150413-WA0004.jpeg
    IMG-20150413-WA0004.jpeg
    482.2 KB · Görüntüleme: 34
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ben orasini bilmem ama eksiyi trafodan alirsaniz dusuk voltaj normaldir.

kopru dıyot balataya gıden enerjıyı doğrultmak için kullanılıyor sanırım kondansatör koyulmaz böyle devrelerde nekadar voltaj vereceğını bobin uzerındekı değerlerde bellı olması lazım gemı elektrığı farklı bılmıyorum okadarını ama gemılerde farklı voltaj kullanılıyormuş dıye bılıyorum kopru dıyotu yenı gordum piyasada vinçlerde kumanda gerılımı bu diyotlardan geçırılerek kullanılıyor tam dalga yalnız kondansatör koyulmuyor dıyot çıkışına diyottan dırek kontaktor bobinlerine gıdıyor veya fren kampanalarına değişik kullanım alanları var

sakın kondansatör takmayın yıllar once aynı hatayı ben yaptım panoda tum kontaktor bobinlerını yakmıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri