Köhler Kombi Sayaç Okuma Problemi

slovan

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
linux ortamında perl kullanarak kendi kendime sayaç okuma denemeleri yapıyorum. Sayaçtan topluca bilgi verme opsiyonu/sorgusu ile bir çok değeri alabiliyorum. Ancak OBIS kodlarını teker teker sorgulamak için 300 bauddaki okumanın son kısmında sayaça ACK051CRLF gönderdikten sonra 9600 bauda geçip dökümanında dediği gibi [SOH]R2[STX]0.0.0()[ETX]P göndermeme rağmen sayaç hiç bir şekilde bana serinosunu geri cevap olarak dönmüyor.

Acaba nerede hata yapıyorum? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba Arkadaşlar,
linux ortamında perl kullanarak kendi kendime sayaç okuma denemeleri yapıyorum. Sayaçtan topluca bilgi verme opsiyonu/sorgusu ile bir çok değeri alabiliyorum. Ancak OBIS kodlarını teker teker sorgulamak için 300 bauddaki okumanın son kısmında sayaça ACK051CRLF gönderdikten sonra 9600 bauda geçip dökümanında dediği gibi [SOH]R2[STX]0.0.0()[ETX]P göndermeme rağmen sayaç hiç bir şekilde bana serinosunu geri cevap olarak dönmüyor.

Acaba nerede hata yapıyorum? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Kohler 9600 ile haberleşmez 4800 'ü dene

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri