Köşk

Şu anda bir ges şantiyesindeyimde bu köşkler nedir ne işe yarar.açıklar mısınız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Üstad mrb. beton köşkler hakkında bilgi edinmek istiyorum. görevi-konfigürasyonu gibi temel bilgilere ihtiyacım var. internet ortamında bu konu hakkında yalın bilgi bulamadım. yardımcı olursan veya bu bilgileri edineceğim bir kaynağa/site 'ye yönlendirirsen çok ikrama geçecektir benim için.
iyi çalışmalar

Ulusoy elektrik web sitesinden yararlanabilirsiniz.

teşekkür ederim yönlendirmenize. evet ulusoy'un sitesinden takip ediyorum. temel bilgi mahiyetinde bilgiye ihtiyacım var. neye göre konfigüre ediyoruz. ana bileşenleri nelerdir,sistemin omurgasını neler oluşturuyor vs.
bunlara ihtiyacım var. işin aslı beton köşk ile alakalı bilgim yok. yeni yeni öğreniyorum. zayıf akımcıyım ben.

Beton köşler,tek hat şemasına göre boyutlandırılan hücre ölçülerine göre boyutlandırılmaktadır.Enerji sağla-
yıcı kuruluşlar,giriş hücresi yanında 1 hücrelik daha fazlalık istediği için,köşk ölçülerinde buna göre fazlalık bı-
rakılmaktadır.Genelde,trafo ve AG panosu için ayrı bir köş düşünülür.Tesis,tek trafo-tek ölçüm ise,aynı köşk
içerisine montaj yapılabilir.Sonuç olarak,köşk ölçülerini,OG-AG ihtiyacı belirler.

ihtiyacım alan başlangıç bilgileri için güzel bir anlatım yapmışsınız. teşekkür ederim.
Arasıra sizin bilgilerinizden yaralanmak isterim müsadenizle. Bununla ilgili olarak kaynak bilgi yönlendirmeniz olursa ordan da takip eder, çözemediğim yerlerde sizi rahatsız ederim.
iyi çalışmalar

Üreticilerden istekte bulundunuzmu ?

evet. belli dökümler istedim.elime ulaşan birşey yok şimdilik.

"Beton Köşk Temel Bilgi (Kollektif Çalışma)"
diye bir konu açtım forumda . Sizin gibi üstadlar inşallah alaka gösterip içeriği doldurmada yardımcı olurlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri