Johnson Controls York Soğutma Grupları Hakkında Merak Edilen Sorular...

teşekkürler bilgilendirdiğin için

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba serkan,
çalışmış olduğum firmada YFCn 210 model york marka cihazımız bulunamktadır. kompresörün yanında basınc ölçen soketli bir parça var. bu parçanın doğru ölçmediği konusunda şüphelerim var ve bu konuda sizden yardım istiyorum. bunu nasıl test edebilirim.

Hangý model cýhaz kullanýyorsunuz býlmýyorum ama kartlarý fazladýr ama karýsýk degýldýr.
Kartlarýn gorevlerýný býlýrsenýz hangý kart ne ýse yarýyor ona gore ýzlemek daha kolaylasýyor..
Bazý cýhazlarýnda fazlasýyla elektronýk cýhazlarýmýz mevcut. Frekans kontrollu cýhazlar gercekten komplikedir.
Daha duzgun yada derlý toplu yapýlamazmýydý dýye sorulabýlýr evet daha farklý yapýlabýlýrdý.
Býzde gordugumuz sorunlarý yazýlý olarak uretým arge bolumune ýletýyoruz.Eger yazdýgýmýz sorun ve gerekcesý uygun gorulurse cýhaz dýzaynýnda degýsýklýk yapýlýyor. buna sahýt oldum.

Modeli şuan aklımda değil. 2 kompresorlü. 630amperlik büyük bir cihaz. Ama mesela bu cihaz dışarıda duruyor. Yağmurlu bir havada kapağı açsanız. Direk kartlar ıslanır yani. Eski cihaz Train idi. O daha derli topluydu. Ama kapasitesi yetersizdi. Değişti. York oldu. Ama cihaz çalışıyor.Sorun yok..

merhaba serkan,
çalışmış olduğum firmada YFCn 210 model york marka cihazımız bulunamktadır. kompresörün yanında basınc ölçen soketli bir parça var. bu parçanın doğru ölçmediği konusunda şüphelerim var ve bu konuda sizden yardım istiyorum. bunu nasıl test edebilirim.

Sayın turusanb ;

yfcn modelini fan / coil ünitelerine ait diye biliyorum ama emin olmak için portala bakmam lazım.

Transducer sorunuza gelirsek basit bir test yöntemi olarak ikili devrelerde diğer devrenin transducer'lerini yer değiştiriyorsunuz. Arıza taşınıyorsa transducer arızalıdır. Eğer taşınmıyor ölçtüğünüz değerde sıkıntı varsa gaz devresine bakmalısınız. Tabiki transducerleri sökerken dikkatli olunuz.Arkalarında gaz basıncı olacaktır. Koruyucu gözlük ve eldiven kullanmayı unutmayınız.

Aramıza tekrar hoşgeldiniz.. bu ara çalıtığınız firmayı merak ettim..

Modeli şuan aklımda değil. 2 kompresorlü. 630amperlik büyük bir cihaz. Ama mesela bu cihaz dışarıda duruyor. Yağmurlu bir havada kapağı açsanız. Direk kartlar ıslanır yani. Eski cihaz Train idi. O daha derli topluydu. Ama kapasitesi yetersizdi. Değişti. York oldu. Ama cihaz çalışıyor.Sorun yok..

cihaz çalışıyor.. o zaman şimdilik sorun yok.

cihazınız aşağıda resimlerini verdiğim cihaza benziyormu..??

ve kartların bulundugu pano buna benziyormu..??
5685081594_02b9b13a2b_z.jpg

YORK YCIV VARİABLE SPEED DRİVE AİR COOLED SCREW CHİLLER By Johnson Controls

Sanırım altta panosu bulunan cihaz 1180 ve 1500 Kw arasında bir cihaz.

serkan bey merhaba 550000 kcal ile 1000000 kcal arasında özellikle york marka sıfır yada çok az kullanılmış cihaz gerekiyor sıfır olması tercih sebebidir yardımcı olabilirmisiniz

merhaba arkadaşlar

bir arkadaşımın başına gelmiş bana sordu ama teyide ihtiyacamım var.. frekans invertörlü hava soğutmalı vıdalı york cihiller 3. devresi alçak basıçtan devre dışı kalmaktadır. su sıcaklık sensörleri normalden yüksek okumakta, değiştirilse bile değerleri yüksek okumaktadır. telefondan bana söylediği kadarıyla 1. devrenin gaz seviye sensörü değişecek ve parça beklemekteymiş. 2. devre suctıon limit te çalışmakta. bende kendisine anakart yada başka bir elemanda kısa devre olacağını söyledim. sizce başka neden olabilir?

1. devre likit level sensor arızalı demişsiniz. Yenisi takıldıktan sonra takibe alınmalı.

2. devre suction limiting veren devreyi izlemek lazım. İki nedeni var.

1- gaz yeteri kadar sistemde dönmüyor .. Tıkalı bir yer olabilir. Bu feed yada drain valf doğru çalışmıyor (açmıyor mekanik sıkışık olabilir ) veya dryerler tıkalı olabilir..
2- sistemde gaz olmadıgı için cihaz yüklenmeye başladıgında emişteki gaz basıncı çok düşük kalıyor.

3. devrede Alçak basınçtan devre dışı kalıyor demişsiniz.

Bence bu cihazda öncelikle detaylı bir kaçak kontrolü yapılmalı. Gazı eksikse şarjı yapılıp performans ve çalışması kontrol edilmeli. Gerekli görülen likit level sensör değiştirilmeli..

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

benim hastanede de kullanılan sistem. geçen yazdan kalan arızası vardı, johnson control firması ile görüştüm çok pahalı fiyat çektiler.
R134 gaz'ın birim fiyatı ne kadardır bilen var mı?
coolend?
feed valve 025-41565-000 bunların fiyatlarını bilen yazabilir mi?

bir de johnson control firması dışında bu işi başarı ile yapabilecek uzman firmalar var mı adana ilinde ve çevresinde?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri