jet taşı motor freni..

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar yakında bir jet taşı almayı düşünüyorum.. önceki yaşadıklarımdan dolayı bu el aletini oldukça tehlikeli buluyorum .. malum yaşda ilerledi bayaa dikkatsiz bir anımda bir yerimi parçalamak istemiyorum.. bu yüzden bazı mutfak robotlarında kullanılan motor frenini bu jet taşına uygulayabilirmiyim.. vereceğiniz cevaplar için şimdiden d teşekkür ederim
sevgiler saygılar
hakan

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar yakında bir jet taşı almayı düşünüyorum.. önceki yaşadıklarımdan dolayı bu el aletini oldukça tehlikeli buluyorum .. malum yaşda ilerledi bayaa dikkatsiz bir anımda bir yerimi parçalamak istemiyorum.. bu yüzden bazı mutfak robotlarında kullanılan motor frenini bu jet taşına uygulayabilirmiyim.. vereceğiniz cevaplar için şimdiden d teşekkür ederim
sevgiler saygılar
hakan

Fren uygulanabilir ama çok yüksek devirle döndüğünden atalet momenti yüksek olacaktır. Aniden durdurursanız taş patlayabilir.

Merhaba yaptığınız iş ne üzerine acaba merak ettim

Jet taşları ortalama 9000 d/dk hızla döner.Bu hızdaki üstelik,elde kullanılan aleti bir anda durdurmaya kalktığınızda daha tehlikeli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

taşı durdurarak değilde bazı şarjlı el aletlerinde anladığım kadarıyla motorun devri anlık olarak ters çevrilip motorun frenlenmesi sağlanıyor böyle bişey 220v motorda kullanılabilir belki

arkadaşlar eski model mutfak robotlarında anlık frenleme sağlanıyordu bende bu desturdan hareketle anlık frenleme ile yani çalıştırma düğmesini bıraktığında saniyelik bir frenleme yapsa çok daha kısa sürede durur diye düşünmüştüm deneyeip sonuçları paylaşırım artık

arkadaşlar eski model mutfak robotlarında anlık frenleme sağlanıyordu bende bu desturdan hareketle anlık frenleme ile yani çalıştırma düğmesini bıraktığında saniyelik bir frenleme yapsa çok daha kısa sürede durur diye düşünmüştüm deneyeip sonuçları paylaşırım artık

Durmasından yana sorun yokta hocam taşı patlatırsınız. Şarjlı matkaplarda tetiği bırakınca aniden duruyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri