jeneratör transfer projesi

mehmet-07

Üye
[h=2]jeneratör transfer[/h]
öncelikle tüm yorumculara ve kullanıcılara kolay gelsin..

Benim yardıma ihtiyaç duyduğum konu uzun zamandır ara verdiğim için ustalara danışarak işlemleri doğru ve zamanında yapmak için konuya yardımcıolmanızı rica ederim..
25 Daireli apartmana Jeneratör bağlantısı yapacağım ancak Sayaçları jeneratörden nasıl ayıracağım.Her daireye ayrı ayrı kontaktör kullanacağım ancak nasıl uygulayacağım bu konu hakkında bilgi olan ustalardan her hangi plan yada bilgi dökümanı varsa paylaşım yaparak yardımda bulunmanızı rica ederim..

Teşekkür ederim...​

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
lütfen arkadaşlar çok acil bütün formdaki arkadaşlara sesleniyorum.7103 model arçelik çamaşır makinası rulman keçe ve amortisör numarası

jeneratör transfer

öncelikle tüm yorumculara ve kullanıcılara kolay gelsin..

Benim yardıma ihtiyaç duyduğum konu uzun zamandır ara verdiğim için ustalara danışarak işlemleri doğru ve zamanında yapmak için konuya yardımcıolmanızı rica ederim..
25 Daireli apartmana Jeneratör bağlantısı yapacağım ancak Sayaçları jeneratörden nasıl ayıracağım.Her daireye ayrı ayrı kontaktör kullanacağım ancak nasıl uygulayacağım bu konu hakkında bilgi olan ustalardan her hangi plan yada bilgi dökümanı varsa paylaşım yaparak yardımda bulunmanızı rica ederim..

Teşekkür ederim...​
Daireler 3 faz besleniyorsa 4 kontaklı kontaktör lazım. Yanında bulunan yardımcı kontağı kastetmiyorum. Üzerinden akım geçecek olan ana kontaklar 4 tane olmalı. 3 kontak faz için diğer kontak nötr için. Her daire için 2 şer tane lazım. Ama yok, daireler monofaze ise 3 kontaklı kontaktör işinizi görüyor.

Kontaktörden daha önemlisi sayaç panosunda her daire için 2 kontaktör koyacak yer varmı ?

Az da olsa elektrik bilginiz varsayarak yazıyorum.

Sayaçların çıkış kısmına 2 tane kontaktörü sabitledikten sonra sayaç çıkışlarını hem nötr hem de fazı kontaktörün kontaklarına ayrı ayrı giriş çıkış yapın.

Jeneratörden gelen nötr ve fazı da diğer kontaktörün kontaklarına giriş yapın. Her iki kontaktör çıkışlarını faz faza, nötr nötüre denk gelecek şekilde köprü yapın.

Şebeke kontaktörünün bobin uçlarının birine şebeke nötürünü bağlayın. Bobinin fazını ise jeneratör kontaktörünün normalde kapalı kontağından geçirip şebeke kontaktörünün bobinine bağlayın.

Aynı şekilde jeneratör kontaktörünün bobin uçlarından birine jeneratör nötürünü bağlayın. Bobin fazını şebeke kontaktörünün normalde kapalı kontağından geçirip jeneratör kontaktörünün bobinine bağlayın.

Bu durumda elektriksel kilitleme yapmış olduk. Daha emniyetli olması için bir de mekanik kilitleme yapmak gerekir. Kontaktörleri birbirine bitişik şekilde yanyana monte ettiğimizde her iki kontaktörü birbirinden ayırmak için mekanik kilitleyiciler kullanmak zorundayız. Buradaki emniyetin önemi şunun için önemli. Şebeke elektriği varken jeneratörün de çalıştığı bir anda biri gelip, kontaktörün üstündeki butona bastığında şebeke ile jeneratör fazları çakışmasın diye.

Kolay gelsin.

Sayın ŞEF'im
Yardımlarınız ve açıklayıcı bilginiz için teşekkür ederim..Konuya anlatımınız sayesinde hakim oldum ...

Teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri