Jeneratör Transfer Panosu Sayaç Bağlantısı

Hoca 38

Üye
Öncelikle merhabalar

Çalıştığım iş yerim benden hali hazırda bulunan bi transfer panosuna sayaç koymamı istedi.
Bende x5 sayaç koydum fakat bu sayaçların akım trafolu olduğunu bilmediğimden, R S T Fazlarına teker teker Ana kolon girişlerine akım trafosu koydum bu sayacın çalışmasında herhangi bi sıkıntı çıkarırmı ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Jeneratör devresinemi bağladınız ?Proje aşamasında zaten istenir.Jeneratörden tüketilen elektriği tesbit etmek için istemiştir.Klas 0,5, n<5 ise sorun yok.

Akyar abinin dediği gibi akım trafolarının bulunduğu yer önemli. Yani toplam tüketim miktarları mı? jeneratör tüketim miktarları mı? takip edilmek isteniyor. Cevaba göre akım trafolarını monte edeceğiniz yer değişir buna dikkat edin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri