Jeneratör tamiri

Palmera jeneratörler için avr kartları mevcut ama kl markası için bulamadım.

avr siz jeneratör olurmu bilmiyorum. Mantıken olmaz. Yoksa voltaj dalgalanması yada yüke göre sabit voltaj alması zor olur. Hala cihazda bulunan avr nin arızalı olduğunu düşünüyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar resmini çektim bundan başka kart yada hiç birşey yor düz bağlanmış bide motor bozukmu diye kontrol etmek için 55 voltu prizden verdim Du diye ses geliyor benim görüşüme göre yanık olsa ses gelmez birde içine açıp baktım yanık yok bakır sargılarda sorun yok gibi bu arada 2. El aldım bozuk olarak ucuza. yardım ederseniz sevinirim

Aynı faratta aynı voltajla kondansatör değiştir bir dene
Bide kablo 4 tane vardım 2si sarı 2si beyaz beyazlara taktım doğrumu yanlışmı tam bilemedim bunları takmamda yardımcı olursanız sevinirim 220v nin ayrı zaten

Arkadaşlar resmini çektim bundan başka kart yada hiç birşey yor düz bağlanmış bide motor bozukmu diye kontrol etmek için 55 voltu prizden verdim Du diye ses geliyor benim görüşüme göre yanık olsa ses gelmez birde içine açıp baktım yanık yok bakır sargılarda sorun yok gibi bu arada 2. El aldım bozuk olarak ucuza. yardım ederseniz sevinirim
Resmini çektiniz ama paylaşmamışsınız gözümüz yok :D. NAsıl yorum yapacağız?

(Aynı içerikli konuları birden fazla açmayın! Uyarıları dikkate almayanlar hakkında cezai işlem yapılacaktır.)

Konjektör denen şey alternatörün üstünde olur. dışarıdan bakarak göremezsin. Sen en iyisi bu işlerden anlayan birine göster. İçindeki artık mıknatısıyeti kaybedersen daha çok iç çıkarır. Konjektörü satın al ve alternatör kısmını dağıt bağlantı uçlarına bakarak sökmeye çalış en mantıklısı bu olur.

20200412_152252.jpg
resim bu
Konjektör denen şey alternatörün üstünde olur. dışarıdan bakarak göremezsin. Sen en iyisi bu işlerden anlayan birine göster. İçindeki artık mıknatısıyeti kaybedersen daha çok iç çıkarır. Konjektörü satın al ve alternatör kısmını dağıt bağlantı uçlarına bakarak sökmeye çalış en mantıklısı bu olur.
Komple söküp dağıttım ne devre nede birşey var acaba sondan söküp düz bağlanmış olabilir bana bozuk geldi.

Mini 1kw kl 950 jeneratörüm var ve bu jeneratör 30 v veriyor ve gaz vermeme rağmen elektrik vermiyor bunun tabirini nasıl yapabiliriz
Yardım eden yokmu
Palmera jeneratörler için avr kartları mevcut ama kl markası için bulamadım.

avr siz jeneratör olurmu bilmiyorum. Mantıken olmaz. Yoksa voltaj dalgalanması yada yüke göre sabit voltaj alması zor olur. Hala cihazda bulunan avr nin arızalı olduğunu düşünüyorum.
1587049724371-823611426.jpg

Mini 1kw kl 950 jeneratörüm var ve bu jeneratör 30 v veriyor ve gaz vermeme rağmen elektrik vermiyor bunun tabirini nasıl yapabiliriz
Terimler ifadeler daha da kafa karıştırıyor ... 30v verip elk vermiyor ... :oops:o_O
Aynı resmi veriyorsunuz ve kart yok deyip içinden çıkan kablo demetini görmemektesiniz!
1587049724371-823611426.jpg

Bu işin altından kalkabileceğinize emin misiniz, sanırım ilk kez benzer tamiratla uğraşmaktasınız.

Terimler ifadeler daha da kafa karıştırıyor ... 30v verip elk vermiyor ... :oops:o_O
Aynı resmi veriyorsunuz ve kart yok deyip içinden çıkan kablo demetini görmemektesiniz!
Ekli dosyayı görüntüle 63353
Bu işin altından kalkabileceğinize emin misiniz, sanırım ilk kez benzer tamiratla uğraşmaktasınız.
Elektronik tamir sürekli yapıyorum bu işi yapmadım ilk kez bu işi yapıyorum yardım ederseniz makbule geçer kimse cevap yazmıyor bir tek sen yazıyorsun zaman ayırıp Allah razı olsun

Tüm resimlerini attım bundan başka birşey yok acaba kondansatör arızası buna sebeb olurmu kondansatör de şişkinlik ve delik yok acaba alteneratörün içinde kopukluk varmıdır varsa nasıl tamir edebiliriz alteratörün içinde devre varımdır.
20200417_045453.jpg
2
20200417_045210.jpg
20200417_045422.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Estağfurullah, arkadaşlar da yardımcı oluyor günahlarını almayın heves kırmayın. Demek istediğim bilmediğiniz bir cihaza el atarken daha fazla bozmak mümkün masrafı arttırır. Arkadaşların düşündüğü gibi benim görüşüm de araçtaki alternatör gibi üzerinde regülatör vardır. Cihazın garantisi bitmiş miydi en başta bahsetmediniz?

Estağfurullah, arkadaşlar da yardımcı oluyor günahlarını almayın heves kırmayın. Demek istediğim bilmediğiniz bir cihaza el atarken daha fazla bozmak mümkün masrafı arttırır. Arkadaşların düşündüğü gibi benim görüşüm de araçtaki alternatör gibi üzerinde regülatör vardır. Cihazın garantisi bitmiş miydi en başta bahsetmediniz?
Cihaz kaç senelik bilmiyorum hem bozulacak birşey yok zaten 110tl ye aldım

Regülatör sığarmı içine bilmiyorum ama bu kondansatör bozuksa bundan olurmu diye

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri