Jeneratör otomatik devreye girmiyor

Merhaba arkadaşlar, bi kurumda teknisyenim kurumun 90 kVA jeneratörü var. şebekenin gelişine bağlı bıçaklı sigortalardan birisi atmıştı yenisi ile değiştirdim ancak Şebeke kontaktörü çekmedi jen. üzerinden arızayı resetledim yine şebekeden enerji alınamadı. Jen. 2000 yılı yapımı olduğu için şeması yoktu kurucusundan mail ile aldım ancak arızayı tam olarak çözemedim kurucusuna anlattığıma göre elektronik paneli arızalıymış panel de 330€+KDV olduğu söylendi. Bende telefondaki tarifle, kuruma panel değişecek demek istemiyorum. Şimdi Siz değerli arkadaşlardan öğrenmek istediğim; jeneratörün elektronik paneli arızalı ise şebeke kontaktörüne enerji göndermez mi? Projeden şebeke kontaktörünün bobin ucuna giden ucu elektr. panel üzerinden buldum ancak enerji gelmiyor. Bir de elektronik panele 220 V AC girişi var mıdır yoksa sadece 13 V DC ile mi kumanda ediliyor? Saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kontrol paneli arızalıysa kontaktöre enerji gelmez.slm

kumanda paneli jeneratörun akusunden çalısır...
eğer tam olarak elektronik ünitenin kodu verebilirsen yardımcı olabilirm...

kartı tamir ettirebilirsin.sanayi kart işleri yapan bir çok yer var

AKSA jenaröterde bu gibi arızalarla cok ugrastım bahsettiğiniz arızanın tek bir nedeni olmayabilir marka ve model yazarsan sana mail ile gönderebilirim arıza nedenlerini
SAYGILAR

S.A. Arkadaşlar çok sağolun, jeneratör işbir in EAOM 10.2 elektronik panel kodlu modeli. Elektronik kontrol panelini söktüm içindeki küçük rölelerden biri yapışmış ve yollardan birkaç yeri yanmıştı, röleyi değiştirdim yolları da yaptım jeneratör şimdilik otomatik devreye giriyor ancak otomatik devreden çıkmıyor. Kart Üzerinde görünür bir arıza bulamadım bu konu da muhtemel arıza ne olabilir? bilgi sahibi arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Saygılarımla

stop selonoidine bir bakıver muhtemelen çalışırken selonoid ileri konumdadır çalışır ama karttan gelen sinyal seloid yandığı için ulaşmaz konrol ediver. işbirin jeneratör motor modeli volvo penta ise yakıt pompasının arkası ısıtıcının tam üstündedir.

slm
arkadaşlar açıklamış ama şunu söylemek istedim jeneratör yerine sistemi kontrol etmeni tavsiye ederim şebekeden trip alıyorsa kontaktör çekmeyecektir veya şebekede kuplaj devresi varise ve kuplaj şarteli açıksa ondanda olabilir çünkü senin jeneratör arızayı gördüğü için şebeke devreye girmiyor.

şimdi krdş o bçklı sigortanın tıpatıp aynısınımı taktın ampri aynımı bana anlat çözeriz

Şebeke gerilimi geldiğinde, generatör hemen srop etmez. yaklasık 1-2 dkk motorun soğuması için çalısmaya devam eder.B,rde bu yğnden kontrol ediniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri