jeneratör koruma topraklaması

volky

Üye
Katılım
14 Mar 2008
Mesajlar
392
Puanları
1
Yaş
39
arkadaşlar 700 kva jeneratörün nötürnde enerji görünmesinin sebebi nedir. bütün alıcıları kapattığımızda da nötrde enerji var. alternatörün bobin çıkışında nötr akblosunun faza temas edebileceğini düşünüyorum bu durumda koruma topraklamasının güçsüz olmasının etkisi varmıdır. çünkü şalter girişindeki kablolarda da ısınmalar mevcut.şalter giriş kablosunun herbirinin kesiti 1* 120 mm^2. yorumlarınızı bekliyorum.
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım öncelikle alternatör yük baralarından kablo bağlantılarını sök sonra faz kablolarıyla nötr kabloları arasında kısa devre kontrolü yap eğer kısa devre görürüsen alternatör üst kapağını aç alternetör baralarınından yük baralarına giden kabloları sökve kontrol et muhtemelen sıkıntı bu kablolardadır
 
Sn.volky nötrde enerji var diyorsun.Bu sonucu ne ile nasıl ölçerek elde ediyorsun.Hangi iki nokta arasını ölçüyorsun?Normal bir durumlada karşıkarşıya olabiliriz.
 

Forum istatistikleri

Konular
127,610
Mesajlar
911,424
Kullanıcılar
449,040
Son üye
Resul yiğit

Çevrimiçi üyeler

Geri
Üst