Jeneratör Güç Hesabı Hakkında?

Dedejayjay

Üye
Katılım
26 Ağu 2011
Mesajlar
53
Puanları
1
Yaş
44
Arkadaslar,

Elimizde toplamda 60kVA ısıtıcı, priz ve aydınlatmalardan oluşan yükler var. Jeneratör seçerken nasıl seçmeliyiz? yani bu yükleri dengeli dağıttığımızı düşünürsek faz başına 60/3=20kVA düşecek bu sebeple 20 kVA olarakmı seçmeliyiz?

Benim aklımı karıştıran güç hesaplarken 3 fazda faz başına düşen güç olarakmı hesaplamalıyız? değilse neden?
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

servetd

Usta Üye
Katılım
29 Haz 2009
Mesajlar
972
Puanları
181
Yaş
53
Konum
ankara
bu yöntem yanlış arkadaşım jeneratör seçerken faz başına düşen akımı hesaplamalısın en ideali faz başına kaç amper düşüyorsa güç o civarda olmalı. buda jeneratörün %70 kapasite ile en verimli halde çalışması demek . tabi sistemde demerajlı (motor ve ilk kalkınmada çok akım çekmek) yükler ve ups yoksa eğer ups var ise alacağın jeneratör mutlk ve mutlak en az ups gücünün 1.5 katı olmalı ideali 2 katıdır ama 1.5 katıda yeter ... bunlara dikkat edersen hiç bir sorun olmaz ..
biz dahil tüm jeneratör firmaları keşif için ücret almazlar istersen ciddi alıcı isen bir keşif iste sana yardımcı olurlar. 2 3 firmadan talepte bulunursun teklif alırsın birinden alırsın . ama zevkinede keşif istersen ayıp olur :) piyasada bu tiplerden bol miktarda var sizi tenzih ederim tabi
kolay gelsin
 

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
124,861
Mesajlar
885,267
Kullanıcılar
444,209
Son üye
Osman-

Yeni konular

Üst