Jeneratör Frekan ayari nereden yapilir

Bana yardim edin jeneratörüm Kama KDE 12EA3 Dizel panosunda P-02(yüksek frekans) 55,6326 diyor agriza olmadan önce yagsini degistirmistim ve yag ,hava ve mazot filtirelerini degistirdim ve simdi bu agrizayi gösteriyor acaba frekansini nereden ayarliyabilirim biri yardim etsin!!!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
frekans ayarı benim bildiğim kadarıyla sargıdadır ve sabittir.manuel olarak değişmez.

frekans ayarı benim bildiğim kadarıyla sargıdadır ve sabittir.manuel olarak değişmez.
Frekans, devırle alakalıdır, devır yuksekse, /rolantı ayarınız ) frekansda yuksek olacaktır. Generatör çalısırken elk. motoru vs. çalısıyorsa devirlerinde artma olur.
En iyisi servisden yarım alın.

frekans ayarı motorun mazot pompasından yapılır.pompalar hakkında bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz lakin bilginiz yoksa bir motor ustası veya pompa ustası çağırmanız gerek.pompanın yakın çekim birr fotoğrafını atabilirseniz resim üzerinden tarif edebilirim

frekans ayarı motorun mazot pompasından yapılır.pompalar hakkında bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz lakin bilginiz yoksa bir motor ustası veya pompa ustası çağırmanız gerek.pompanın yakın çekim birr fotoğrafını atabilirseniz resim üzerinden tarif edebilirim
Sen yine de bi tarif et abi.öğrenmiş olalım..

Frekans, devırle alakalıdır, devır yuksekse, /rolantı ayarınız ) frekansda yuksek olacaktır. Generatör çalısırken elk. motoru vs. çalısıyorsa devirlerinde artma olur.
En iyisi servisden yarım alın.
değerli ustam, balık çiftiğinde jenatörümüz vardı karterinde termostat vardı. elektrik kesildiğinde otomatik devreye girer ve sabit devirde çalışırdı. bu yüzden sargı ile alakalıdır dedim.

Karterdeki termostat. Motor ceket ısıtma termostatidir. Motor devreye girdiğinde her an gövdenin sıcak olmasını sağlamak içindir

Bana yardim edin jeneratörüm Kama KDE 12EA3 Dizel panosunda P-02(yüksek frekans) 55,6326 diyor agriza olmadan önce yagsini degistirmistim ve yag ,hava ve mazot filtirelerini degistirdim ve simdi bu agrizayi gösteriyor acaba frekansini nereden ayarliyabilirim biri yardim etsin!!!
Mazot pompasi uzerinde sabitlenmis gaz kolu var .oradan yapilir