Jeneratör de 2 ve 4 zamanlı motor

anten23

Üye
merhaba

evimdeki kat kaloriferinde kullanmak için bir jeneratör alıyorum ama piyasa cidden çok sıkıntılı adamlar mal satıyor ama ne sattığını bilmiyor pazarcı hesabı al git mantığı.

kullanacağım cihaz 1 katlık kat kaloriferi üzerinde bir fan birde uyduruk su pompası var.fan ısıya göre bir çalışıyor bir duruyor.sadece pompayı çalıştıracak güç vermesi yeterli.ayrıca makina yılın 3 günü falan çalışacak 12 saat çalışacak yada 24 saat (elektirik ne kadar gidferse yani.)

kl 'nin 0,65 watt lık 2 zaman lı bir modelini almayı düşündüm koçtaşda 189tl.bu motorların 4zamanlı olanları da varmış.

-peki bu 2 ve 4 zamanlı motor ne işe yarar?
- benim durumumda yukarıda belirttiğim model benim işimi görürmü?
-kimisi jeneratörlerin 5-6saatte bir dinlenmesi gerektiğini söylüyor doğrumu?doğruysa kaç saat dinlenmesi lazım?
-ben mesela 2kw lık bir jeneratör alsam.jeneratör yakıt kullanırken 2kw lık mı yakıt harcıyor yoksa benim ihtiyacım olan elektiriği üretecek kadarmı?çünkü 2kw lik olanlar saatte 1lt yakıyor ve ev kullanıcısı için ekonomik değil.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aynı problem bendede var dostum jeneratörcü aksanın 3 kwlını önerdi ama yakıt sarfiyatı çok bende birtürlü karar veremedim 1kw lıkmı alsam 3 kwlıkmı
merhaba

evimdeki kat kaloriferinde kullanmak için bir jeneratör alıyorum ama piyasa cidden çok sıkıntılı adamlar mal satıyor ama ne sattığını bilmiyor pazarcı hesabı al git mantığı.

kullanacağım cihaz 1 katlık kat kaloriferi üzerinde bir fan birde uyduruk su pompası var.fan ısıya göre bir çalışıyor bir duruyor.sadece pompayı çalıştıracak güç vermesi yeterli.ayrıca makina yılın 3 günü falan çalışacak 12 saat çalışacak yada 24 saat (elektirik ne kadar gidferse yani.)

kl 'nin 0,65 watt lık 2 zaman lı bir modelini almayı düşündüm koçtaşda 189tl.bu motorların 4zamanlı olanları da varmış.

-peki bu 2 ve 4 zamanlı motor ne işe yarar?
- benim durumumda yukarıda belirttiğim model benim işimi görürmü?
-kimisi jeneratörlerin 5-6saatte bir dinlenmesi gerektiğini söylüyor doğrumu?doğruysa kaç saat dinlenmesi lazım?
-ben mesela 2kw lık bir jeneratör alsam.jeneratör yakıt kullanırken 2kw lık mı yakıt harcıyor yoksa benim ihtiyacım olan elektiriği üretecek kadarmı?çünkü 2kw lik olanlar saatte 1lt yakıyor ve ev kullanıcısı için ekonomik değil.

2 zamanlı 0,75 kwlık o bahsettiğiniz jeneratörler piyasa tabiriyle Pazarcı jeneratörüdür ve lamba yakmaktan başka bir şey için kullanılmaz..

arkadaşlar iki zamanlı motor subapsız benzine eklenen yağla yağlama yapan karterine yağ eklenmeyen bir motordur dört zamanlı ise yağ içinde çalışan bir silindir için en az iki subabı olan benzine yağ eklenmeyen motordur senin durumunda 650 wat işini görür atlas markanın 120 lira gibi fiyatı var 2kw tın boşta tükütimiyle 650 waatın yükteki tüketimi neredeyse aynıdır onun için 650 wat işini görür

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri