Jeneratör calisma sorunu

TolgaSahin

Üye
Merhaba ustalar tesisimizde newpower marka jeneratör bulunmakta baglantilarini kendim yaptim fakat Şebeke enerjisini tmş den kapatinca jeneratör otomatik devreye giriyor buraya kadar normal fakat beslenen yerlere akım basmiyor kontrol sagladigimda L2 fazinda 25 Amper akım gözüküyor ancak ne otomatik ne manuelde calissada malesef hic bi sekilde enerji basmiyor tmş açtigimda jeneratör otomatik devreden cikiyor normal görevini yapiyor fakat dedigim gibi akım basmıyor ne yapmami ne gibi yol izlememi önerirsiniz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Usta suan olcemem fakat sunuda belirtmek isterim yazmayi unuttum sebeke vs varken jeneratör hazir bekleme konumundayken enerji var ancak şebeke enerjisini kestigimde ne transfer panosunda nede kendi tmş sinde enerji yok

Merhaba ustalar tesisimizde newpower marka jeneratör bulunmakta baglantilarini kendim yaptim fakat şebeke enerjisini tmş den kapatinca jeneratör otomatik devreye giriyor buraya kadar normal fakat beslenen yerlere akım basmiyor kontrol sagladigimda L2 fazinda 25 Amper akım gözüküyor ancak ne otomatik ne manuelde calissada malesef hic bi sekilde enerji basmiyor tmş açtigimda jeneratör otomatik devreden cikiyor normal görevini yapiyor fakat dedigim gibi akım basmıyor ne yapmami ne gibi yol izlememi önerirsiniz?

Nasıl bir bağlantı yaptığınızı çizip anlatabilirmisiniz

Nasıl bir bağlantı yaptığınızı çizip anlatabilirmisiniz
Hocam şuan çizemem mobil cihazdayim ancak bağlantıyı şebeke kablosu transfer şalterine bagladim ordan cikip jeneratöre jenaratörden tmş şaltere girdim tam dogru olmamakla beraber anlatiyorum ancak net bilgiyi pazartesi günü yazabilirim bilgi toplama acisindan sordum

Hocam şuan çizemem mobil cihazdayim ancak bağlantıyı şebeke kablosu transfer şalterine bagladim ordan cikip jeneratöre jenaratörden tmş şaltere girdim tam dogru olmamakla beraber anlatiyorum ancak net bilgiyi pazartesi günü yazabilirim bilgi toplama acisindan sordum

Muhtemelen yanlış baglamissin

Transfer panosunda jeneratore ait olan kontaktor veya enversor şalter hangisini kullaniyorsaniz bu uçlarda 380 v okuyorum diyorsunuz fakat jenerator cikisinda gerilim yok diyorsunuz !!!! Burada bi çelişki söz konusu nihayetinde jeneratorden cikan kablolar transfer panosuna giriyor

Usta tahminimce ya kontaktör çekmiyor yada beyni arizali yag basinc alarmi verip kesiyor simdide

Böyle soru sorup sonra cevap geldiğinde suspus olan ve insanların zamanını çalan tiplere çok kızıyorum.Madem kahramanlik yapmaya kalktin tenezzül Edip sorulanlara cevap verme nezaketini göster yada hiç konuyu açma.

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri