jeneratör bilgi yardımı

arkadaşın istedigi detaylı bir katalog ve döküman jenaratör firmalarından temin edebilirsiniz aslında kısa ve özlü olarak..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hepiniz çok iyisiniz ya adamın arızası yok ki neden geçmiş olsun ya da öyleymiş gibi yazıyosunuz arkadaş anladığım kadarıyla genel bilgi istiyor sanırım bu işi öğrenmek istiyor arızası olup onu nasıl gidereceğini öğrenmek değil

isimleri yazan kitaplar işini görür forumda arama yaparsan bulursun.
Saygılar
Doç.Dr İlhami ÇOLAK------Senkron Makinalar
Alaeddin BULUT-----------Senkron Generatörler

sağolasın kardeş ALLAH razı olsun tşk.ler

arkadaşlar piyasa tipi 5,5 kva jen var.220 v. üzerinde iki adet 220 priz var.pride kontrol kalemi ile baktığımda iki gözdede faz gösteriyo.bire göz düzgün gösterirken diğeri yanıp sönüyo.2 det 100 watt lık projektör bağladığımda projöktöre değdiğimde elektrik çarpıyo.ölçü aleti ile ölçüyom prizden 220 çıkıyo.devreyi besliyo.lambalar yanıyo.ama cihazlara dokunduğumda elektrik çarpıyo.acaba jen.topraklamasındanmıdır?

30 kva ems alternatör ne avr kartı var ne sigorta sı bilezikli bir jeneratör kare diyot tablosu var küçük bir kutunun içinde voltaj alamıyorum bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

arkadaşlar benim başımdaki dert daha beter inşallah içinden çıkarım 400 kw lık bi leroy somer alternatör e piyasa malı bi avr kartı taktım ve düşük devirde dizeli çalıştırdım gerilim 400 hertz ise 40 ın altındaydı dizele yol verdikçe geriliminde yükseldiğini gördüm ve stp ettim eski kartı üzerine taktığımda aynı sorunun devam ettiğini gördüm 10 dakika gibi kısa sürede ikaz sargısına zarar vermiş olabilirmiyim yoksa sorun diyotlardanmıdır. umarım dioyotlardandır yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

arkadaşlar piyasa tipi 5,5 kva jen var.220 v. üzerinde iki adet 220 priz var.pride kontrol kalemi ile baktığımda iki gözdede faz gösteriyo.bire göz düzgün gösterirken diğeri yanıp sönüyo.2 det 100 watt lık projektör bağladığımda projöktöre değdiğimde elektrik çarpıyo.ölçü aleti ile ölçüyom prizden 220 çıkıyo.devreyi besliyo.lambalar yanıyo.ama cihazlara dokunduğumda elektrik çarpıyo.acaba jen.topraklamasındanmıdır?

220 volt Jeneratör çıkış voltajını faz faz arası voltaj gibi düşün. evlerde faz nötür olduğundan . cihazında kaçak olduğundan cihazın çapıyor. eğer evde ki pirize ters takarsan evdede çarpar ki kaçak akım rölesi varsa atar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri