Jeneratör Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Üstatlarım ben daha önce hiç jeneratör bağlantısı yapmadım şimdi bizim tadilatını yaptığımız işletmeye bi jeneratör aldılar bizim pano ile jenratör arası 45 metre ve transfer panosunu jeneratör yanına koy dedi aksa jeneratörden gelen arkadaşlar bide koyduk ve ordan bizim elektrik panosuna 2 tane 3x95+50 besleme kablosu çektik kısacası bizim bu 2 tane kabloyu elektrik panosunda nerelere girmemiz gerekiyor bi yardım ederseniz sevinirim...

Düzenleme: korkmaz_design 02.06.2008 23:56

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın onurkaskaya onların biri şebekeden direk gelip transfer panosuna gide diğeride işletmeyi besler
bunun açıklanmış olması gerekirdi jeneretörü getiren firma tarafından size.
firma ile irtibata geçip hareket etmenizi tavsiye ederim.

<<<<<saygılar>>>>>

arkadasım iki kablonun birincisini Şebeke ucuna bağla yani kofreden gelen besleme kablosu direk jenaratöre gitsin ikinci kabloyuda pano sigortalarına ver daha basiti şudur şebeke önce jenaratöre girer ordan çıkar panoya girer bildiğin basit anahtar devresinde önce fazı anahtara girip sonra labmaya giriyorsun ya aynen öyle kolay gelsin

arkadaşlar ben sitede yeniyimde ben nasıl forum konusu açabilirim acaba?

arkadaşlar ben sitede yeniyimde ben nasıl forum konusu açabilirim acaba?

Önce Ana Sayfadan açacağınız konunun ilgili forumu hangisi ona bakın.
Daha sonra buraya sol tıklayarak girin.
Açılan bölümün sol üst tarafında ve sağ alt tarafında "Yeni Konu" yazan ikonu tıklayın.
Karşınıza gelen text yazım sayfasında "Başlık" kısmına yazacağınız konunun içeriğini belirtecek şekilde başlığı yazın.
Altındaki büyük text sayfasına da mesajınızı yazın.
Mesajınız bittikten sonra biraz daha aşağıda "Konuyu Aç" ve "Önizleme" ikonları var.
Yazdığınız mesajı yayınlamadan önce görmek için "Önizleme" ile inceleyin.
Gerekirse burada düzeltmek veya eklemek istediğiniz bir şey varsa Önizlemenin yapıldığı yerin az aşağısında bulunan text kutusunda düzenleme yapabilirsiniz.
Konunuzun ve mesajınızın bittiğine kanaat getirince de "Konuyu Aç" ikonu ile foruma konuyu açmış olursunuz.

Üstatlarım ben daha önce hiç jeneratör bağlantısı yapmadım şimdi bizim tadilatını yaptığımız işletmeye bi jeneratör aldılar bizim pano ile jenratör arası 45 metre ve transfer panosunu jeneratör yanına koy dedi aksa jeneratörden gelen arkadaşlar bide koyduk ve ordan bizim elektrik panosuna 2 tane 3x95+50 besleme kablosu çektik kısacası bizim bu 2 tane kabloyu elektrik panosunda nerelere girmemiz gerekiyor bi yardım ederseniz sevinirim...

kardesim sen hiç pako salter bagladın mi acaba.kabloların birisi jeneratör beslemesi digeri jeneratör cıkısıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri