jeneratör avr voltaj regülatörleri

volky

Üye
arkadaşlar değişik alternatör markası ve güçlerine göre avr regülatörlerinde değişmesi mi gerekir. besleme voltajlarının 220 veya 380 v değerleri uygun olduktan sonra her model, her güçteki jeneratöre kullanılamzmı? örneğin UVR 8 İLE UVR 6 voltaj regülatörleri birbrinin yerine kullanılamzmı yada UVR 8 ile SX 460 voltaj regülatörü birbirinin yerine kullanılamazmı?
arkadaşlar birde bana UVR 6 voltaj regülatörünün bağlantı şeması gerekiyor nette bulamadım.
herkese şimdidien teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
avr de exıter voltajı ve akımı önemlidir.avr bunu karşılamalı.

akım değeri farklı olamsı demek bnm sorumun karşılığı değil, ben size başka şeyler de soruyorum.

Aslında arkadaş senin soruna doğru cevabı vermiş. AVR seçimi alternatörün uyartım akımına göre seçilir. Eğer uyartım akımın normal çalışma anında 6-7 amperin altında ise yukarıda yazdığın tüm AVR'leri birbirleri yerine kullanabilirsin (özel şartlar hariç- senkronizasyonda kullanma, ön sargı olup olmaması, kalkış voltajının çok düşük olması, nötr kullanmama zorumluluğu (gemi uygulamaları) gibi). Tüm bu kartlar sürekli çalışmada 6-7 amper çıkış almaya uygundurlar.
http://www.powersystems.com.au/tech_pdfs/MeccAlte_UVR6_Manual.pdf istediğin döküman.
Datakom'un AVR-8'ini incelemeni rica ederim. Özellikle SX460 yerine sorunsuzca kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri