Jeneratör avr kart sorunu

akay989

Üye
Selam arkadaşlar dizel jeneratör avr sistem ile ilgili problemim var. 720 RPM’de 60hz 440V voltaj üretiyor ancak geçenlerde Voltaj 40V a düştü.. avr siemens tristör analog avr kartı.
-Rotor üzerindeki döner diyotlar ve varistörler sağlam
-steady state diyotları sağlam
-tristör sağlam
-Harici 15V dc uyartım voltajı verildiğimde 380V ac üretiyor
-dg exciter sargısı ile avr arası hat kontrolü normal
-harici uyartım verdiğimde exciter uçlarını söküp kontrol ettiğimde 24V dc görüyorum..
- referans voltaj pot u sağlamE2ED3C01-6BF2-4DD4-B047-2A326894FEC5.jpgIMG_8928.JPG
Yani garip bir sorunla karşı karşıyayım..

Ekli dosyalar

Selam arkadaşlar dizel jeneratör avr sistem ile ilgili problemim var. 720 RPM’de 60hz 440V voltaj üretiyor ancak geçenlerde Voltaj 40V a düştü.. avr siemens tristör analog avr kartı.
-Rotor üzerindeki döner diyotlar ve varistörler sağlam
-steady state diyotları sağlam
-tristör sağlam
-Harici 15V dc uyartım voltajı verildiğimde 380V ac üretiyor
-dg exciter sargısı ile avr arası hat kontrolü normal
-harici uyartım verdiğimde exciter uçlarını söküp kontrol ettiğimde 24V dc görüyorum..
- referans voltaj pot u sağlamEkli dosyayı görüntüle 56384Ekli dosyayı görüntüle 56385
Yani garip bir sorunla karşı karşıyayım..
Çözümlemeleriniz güzel genel olarak yapılabilecek şeyleri uygulamışsınız bazen mantıksız olan şeyler arızayı çözebilir.
Mesala; Avr kartı titreşimden etkilenmiş olabilir mi acaba zamanla sabitleme vidaları gevşeyebiliyor.

Konu Sah
akay989

akay989

Üye
Çözümlemeleriniz güzel genel olarak yapılabilecek şeyleri uygulamışsınız bazen mantıksız olan şeyler arızayı çözebilir.
Mesala; Avr kartı titreşimden etkilenmiş olabilir mi acaba zamanla sabitleme vidaları gevşeyebiliyor.
Yenilediğim 6 rotary diyotlardan ikisi fabrikasyon kaynaklı kısa devreymiş ölçmeden takmamak gerekiyor:)

Yenilediğim 6 rotary diyotlardan ikisi fabrikasyon kaynaklı kısa devreymiş ölçmeden takmamak gerekiyor:)
Vidalı tip diyotlardan bahsetiyorsunuz sanırım.
Geçmiş olsun...

kral kobra

Profesyonel Üye
Rotary diyot döner diyot demektir. Döner diyot denmesinin sebebi alternatör rotoru üzerinde olmasındandır, rotorla birlikte döner.

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
106,004
Kullanıcılar
393,952
Son üye
oguzhanakbas

Yeni konular