jeneratör arıza tespiti

beebomb

Üye
jeneratörde çıkış yok. 12 v gösteriyor. arızanın nereden olduğunu nasıl bulabiliriz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
uyartım voltajını ölç.

bizim meslek benzinli motor üzerine. ne şekilde ölçüleceğini açıklarsanız sevinirim:eek:

Sn beebomb

Bi voltmetre yardımıyla uyartımın bağlantı noktalarından ölçebilrsnz, olmadı bi elektrikçide yardım isteyin.Nasreddin hoca misali damdan düşeni istemş.kolay gelsin

İyi günler jeneratör ile ilgili bi problem var çözemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim.
17.5 Kw
28.5 VDC
550 Amper sürekli verebiliyor.
İlk önce 20 volt üretiyordu daha sonra aşırı üretmeye başladı 50volta dayanıyor ve her defasında sigorta yakıyor.
Regülatör kartını değiştirdik
Diyotları ve kondansatörleri ölçtük
Jeneratör kömürlerini değiştirdik.
Sonuç değişmedi nereye bakmam gerekiyor işin içinden çıkamadık. Uyartım ile ilgili olduğunu düşünüyorum sanırım kendinden ikazlı.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri