Jeneratör amper değeri

Motor blok suyu ısıtıcısının sabit termostatı var 30-50 C de özellikle kışın motorun donmaması rahat kalkış yapması için gereklidir, özellikle açık havada konumlu cihazlar için gerekli bir sistem, ben yazın kapatıyorum kışın açıyorum ömrü(tercih meselesi bazı servis hep açık kalmalı felan diyor ).Termostat bozulunca suyu kaynama derecesine getirip kaçaklara sebebiyet verebiliyor, servisin tespiti yeterince sıkılmadığı ise sıkılmasını sağlayıp takip etmek.Kolay gelsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Su kaçırması bir yana bu sistemin kapsülünün rezistansı sürekli su içinde tutacak biçimde eğik konumlandırılmasi gerekir. Yoksa habire rezistans patlatirsiniz. Ben ne halt ettimse bu sistemi doğru çalıştırmayı, rezistans patlatmasini önleyemedim. Ne sigortası, ne kaçak akım rölesini, ne rezistanslari ne termostatlari denedim. En son usandım senle mi uğraşacağım ben dedim kapattım sistemi. Adamlara kışın soğuklarda sabah akşam gelin bunun marşına basip biraz çalıştırın diyorum. Ne ilkellik di mi? Mühendisliğin de bittiği nokta oluyor bazen. Büyük ihtimal makine su döngüsünde rezistans bazen susuz kalıyor. Cortingen ştrayze tabi sonra. Birde bu kapsül içinde bir tür dandik çekvalf sistemi oluyor. Stop durumunda su geri kaçıp rezistans susuz kalmasın diye. Yani kolay bir sistem değil aslında.

Son düzenleme:
Su kaçırması bir yana bu sistemin kapsülünün rezistansı sürekli su içinde tutacak biçimde eğik konumlandırılmasi gerekir. Yoksa habire rezistans patlatirsiniz. Ben ne halt ettimse bu sistemi doğru çalıştırmayı, rezistans patlatmasini önleyemedim. Ne sigortası, ne kaçak akım rölesini, ne rezistanslari ne termostatlari denedim. En son usandım senle mi uğraşacağım ben dedim kapattım sistemi. Adamlara kışın soğuklarda sabah akşam gelin bunun marşına basip biraz çalıştırın diyorum. Ne ilkellik di mi? Mühendisliğin de bittiği nokta oluyor bazen. Büyük ihtimal makine su döngüsünde rezistans bazen susuz kalıyor. Cortingen ştrayze tabi sonra. Birde bu kapsül içinde bir tür dandik çekvalf sistemi oluyor. Stop durumunda su geri kaçıp rezistans susuz kalmasın diye. Yani kolay bir sistem değil aslında.
Aynısını bende yaşıyorum bu kış komple kapamak zorunda kaldım aslında, termostat yapışmış yine kaynatıyor suyu ,sonra daha büyük arıza hortumu patlatır felan jeneratör tamamen devre dışı Murpy kanunu diyorlar ya bana hep Murpy nin aksi tarafı düşer jeneratör arıza yapar çatt sanayi bölgesinde trafo patlar , trafonun fanı alev alır tak enerjisiz kalırsın , mecbur kara düzen hafta bir çalıştırıyorum(eskiden akü redresörleri yaygın değildi haftada bir çalıştırırdık redresörde var şimdi) , çekvalf var yakıt için o da fayda etmiyor otomatikte 3 kereden sonra arızaya geçiyor bunu yapmazsam zaten yakıt geri düşüyor .Diyeceğim bazen çözülmüyor doğru tespit sizinki.Hoş jeneratör teknisyeni değilim fakat vatani görev dahil işletmelerimin hepsinde jeneratörlerim oldu en kötü zamanda hatta hararet yapanı bile boşa düşürmedim , Bakım-onarım ve işletme işini bir disiplin olarak görür o şekilde çalışırım keşke işverenler de o disipline ayak uydursa yapılmak isteneni anlasa, her şeyin kağıt üstünde yapıldığı yerlerde ne kadar mümkünse tabi , ekonomik koşullar , maliyetler felan uzar bu hikaye , işlerinizde hayatınızda kolaylıklar, başarılar dilerim.

Bu sistemler blok koruyucusu falan değil sıcak motorun rahat ve çabuk çalışması içindir aslinda. Zaten motor suyunda antfriz varsa blok patlamaz. Mesela bendeki devasa CAT makinede kızdırma bujisi yok. Yenilerinde varsa bilmiyorum. Kışın bu yüzden soğukken geç çalışıyor.

Son düzenleme:
Rezistansı,Bulgar pazarından ! almak yeri-
ne,bu işin imalatını yapanlardan özel üre -
tim ( mesela,250 volt olarak ) olarak temin
etmek gerekir.Bu konuda,Sn.servet ne der aceba ?

Dediğinde haklılık payı da olsa gerçekten bu mevzu takoz ustanın yapabileceği iş değil baba. Hatta o kapsullerde hava alma tapası da oluyor. Hiç bilen usta var mı acaba piyasada. Radyatorun kapağını aç yavrum. Ordan havayı atar o. Çekvalf te bozuksa hiç içinde su tutamaz. Hakkın rahmeti geniştir sonra. 90 larda Bulgar pazarları da efsaneydi. Hey gidi günler 😀 Servet beyle de pek anlaşamıyoruz malesef. O gelirse ben direk kaçarım herhalde.

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısınız. Bizde CAT jeneratörlerin rezistanslarını ha bire değiştirmekten usanmıştık sonunda bir üretici bulup özel olarak yaptırmıştık nazar değmesin yıllardır çalışıyor.

Kesinlikle haklısınız. Bizde CAT jeneratörlerin rezistanslarını ha bire değiştirmekten usanmıştık sonunda bir üretici bulup özel olarak yaptırmıştık nazar değmesin yıllardır çalışıyor.
Ah benim anam babam. Devlette satın alma birimi istediğin malzemeye marka belirtemezsin, satıcı kim olduğunu belirtemezsin der ( usulsüzlük oluyormus). Sen teknik özellikleri verirsin kendi piyasaya gider fiyat toplar. En düşük fiyatı veren kimse malzemeyi alır. Sen uğraş dur sonra. Ulan diyorum senin fiyat istediğin satıcı da ınternetten bu malı sipariş verip getiriyor. Sen otur internetin başına sen sipariş ver diyorum. Olmaz. İlla eski usul devlet kafasıyla devam edeceğiz. En ucuza alacağız güya herseyi.

Son düzenleme:
Ah benim anam babam. Devlette satın alma birimi istediğin malzemeye marka belirtemezsin, satıcı kim olduğunu belirtemezsin der ( usulsüzlük oluyormus). Sen teknik özellikleri verirsin kendi piyasaya gider fiyat toplar. En düşük fiyatı veren kimse malzemeyi alır. Sen uğraş dur sonra. Ulan diyorum senin fiyat istediğin satıcı da ınternetten bu malı sipariş verip getiriyor. Sen otur internetin başına sen sipariş ver diyorum. Olmaz. İlla eski usul devlet kafasıyla devam edeceğiz. En ucuza alacağız güya herseyi.
Sizinkiler işi biraz abartıyor anlaşılan Allah kolaylık versin.

Daha da eklemeyi unutmuşum. Satın alma birimi ise gelecek, başka işi olmayacak, isyerinde müsait araba olacak, isyerinde şoför olacak. Yani bu dört byte da 1 olacak. Ondan sonra piyasaya gidip bana istedigim malı araştıracak. Aylarca beklediğimiz ürünler oluyor. Kalite mal nireeeee......

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri