Jeneratör - şebeke bağlantısı

20181209_214940.jpg

Tesekkur ederim usta ama bu durum boyle sanirim sekildeki gibi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Jeneratörde otomatik çalışma varmı ustam
Mustafa usta ipli aksa 5500 modeli

Köy evi oldugundan dolayi yapmak istemistim fakat soyle bi durumda var prizlerin bazi toprakli ama toprak hatti yok campirla atlama yapilmis toprak bolumune

Jenaratoru direk bir prizden versek tabiki saatten sonra sigorta kapali olmak sartiyla ailem anlamam falan dediginde bu durum nekadar saglikli olur o toprakli prizlerin campirlari sokulmesimi gerekir

Jenaratoru direk bir prizden versek tabiki saatten sonra sigorta kapali olmak sartiyla ailem anlamam falan dediginde bu durum nekadar saglikli olur o toprakli prizlerin campirlari sokulmesimi gerekir
Sayın YALÇIN akkaya,
Sorun yaratabilir.
Normal de bile sıfırlama yapmamak lazım.
Enversör şalter yapsanız daha iyi olmazmı.
Keşke jeneratör otomatik çalışsaydı bir transfer panosu ile çok rahat olurdu.

Otomatik yani marslilarin omru az olur dediler vede sarj sıkıntısı olur dediler ben köyde olsam yaparim ama il disinda calisiyorum kolay ve net olmalidir diye sormak istedim ilginiz icin tesekkur ederim

Jeneratör den faz iki kısımda geldiği için öncelikle.
Şebekeden gelen sadece fazı değil nötürüde ayırmamız gerekir.
Ayrıca sıfırlama olan prizlerin takılı olduğu aletlerin gövdesine elektrik verecektir.

Mustafa usta tesekkur ederim sebeke enerji geldiginde notr ucu jenarotorle birlesir bi sknti olurmu

Mustafa usta tesekkur ederim sebeke enerji geldiginde notr ucu jenarotorle birlesir bi sknti olurmu
Sıkıntı olmasın isterseniz ustam,
Jeneratör den çıkan fazları bir kontaktör uzerinden geçirip,
Şebeke elektriği geldiği zaman kontaktör kapalı olan kontakları açıp,
Jeneratör den gelen enerjiyi kesecektir.
Jeneratör çalışmaya devam etse bile fazlar kontaktör den geçmeyecek tır.
80 lira civarında bir kontaktör işinizi görür

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri