Jeneratör Şebeke Elektriği

pothead

Üye
Katılım
16 Ocak 2012
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
45
Merhaba forumda biraz arama yaptım ama bulamadım belkide gözümden kaçtı çalıştığım iş yerindeki jeneratör elektrik gittiğinde el ile devreye sokuluyor otomatik çalışma durumunda bırakmıyoruz yalnız geçenlerde elektrikler gitmiş yarım saat kadar geri geldiğinde Şebeke elektriği devreye girmemiş (elektriğin gitti dönemde jeneratör yine manual modda duruyormuş ama çalıştırılmamış) neden olabilir acaba ?
 
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Katılım
11 Ağu 2008
Mesajlar
188
Puanları
1
Yaş
52
jeneratör otomatik çalışma kontaktörlerinde sorun olmuş olabilir
 

servetd

Usta Üye
Katılım
29 Haz 2009
Mesajlar
972
Puanları
181
Yaş
52
Konum
ankara
bu durumda bir sakatlık var hocam. kontrol kartları manueldeyken şebeke kontaktör sürücüleri daima kapalı kontaktır. bu nedenle devreye girmemesi için 2 htimal vardır 1- şebeke kontaktör bobini yanmıştır . 2- elektriklerden fazın biri yada 2 si yoktur .
anladığım kadarı ile kontaktör bobini yanmamışsa şebeke gelmemiştir ...
şöyle bir durumda olabilir bazı marka çin malı kontaktörlerde bobin zaman zaman kendiliğinden bırakıyor ısı ile alakalı bir durum kontaktörün tekrar çekmesi için illa resetlemek gerekebiliyor yani baştan sürmek gerekebiliyor çekme sinyalini baştan vermek gerekebiliyor . eğer motorlu şalterli bir sistm ise gene bazı düşük gerilim bobinleri piklerde ve anahtaralama akımlarında bırakabiliyor aynı şekilde şalter kurmuyor. demek istediğim aslında şebekeniz gitmemiş kontaktörünüz bırakmış olabilir
elektrik bu her şey olası tabi bunların hepsi varsayıma dayalı afaki şeyler . net bir sorun olsa idi yada net veriler doğru bir teşhis yapabilirdik . illaki doğru teşhiste mecburen doğru tedaviyi gerektiridi
kolay gelsin
 
Katılım
17 Ara 2008
Mesajlar
12
Puanları
1
Yaş
50
kontaktordendır
 

Forum istatistikleri

Konular
124,797
Mesajlar
884,871
Kullanıcılar
444,092
Son üye
mqeyy

Yeni konular

Üst