jeneratör ısıtıcı sorunu

slmn

Üye
bizim işyerindeki 600kv lık jeneratörün ısıtıcılar devreye geçmiyor rezistanslar neye göre devreye geçiyor termostat var rezistanslardan gelen uçlar jeneratör üzerindeki panonun içindeki kontaktörün bobin ucana hat uçlarına bağlanmış 220 volltla çalışıyr acaba rezistanslar nötürsüzmü çalışıyor 2 uçları köprü yapılmış iki ucunada faz geliyor normalde jeneratör panosuna faz nötr rezistanslar için ayrı panodan çekilmiş problemi bulamadım yardım bekliyorum teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
termostat girişini ve çıkışını kontrol et problem yoksa kontaktöre bak 220 geliyormu bobin yanmış olabilir rezistansların omajını ölç

bildiğin gibi çalışıyor değişik bir şey yok . sadece kontaktörün nötrü termostata tek kablo gitsin diye ısıtıcının nötründen alınıyor .. eğer 3 fazlı reziztans ise onlar eşdeğer olduğu için genelde yıldız noktasına nötr bağlanıyor ama bağlanmayabilirde şart değil
jeneratörle panoyla alakası yok onun 1 sigorta 1 kontaktör 1 ısıtıcı motor gömleğindeki suyu sıcak tutmak için kurulmuş bir devre çoğunda wsu kendi cazibesi ile devir daim ediyor ama sen bir kombi devirdaimi koysan daha sağlıklı olur.

istersen devreyi dışarıdan kendin kurabilirsin jeneratörün panoyu kurcalamk ist4emezsen 1 sigorta 1 kontaktörle bağlayabilirsin . devir daim motoru varsa onuda tabi

istersen kontaktör bobinin şebekenin açık yada jerneratörün kapalı kontağından geçirisin bölece devredeykem ısıtıcı devreye girmez
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri