Jeneratör çalışma prensibi

Öncelikle selamün aleyküm arkadaslar, forumunuza yeni katıldım, çok merak ettiğim ve içinden çıkamadığım bir sorum olacak evimde 3500 watt'lık bir jeneratör kullanıyorum evin bütün aydınlatmalarını yakıyor, tv ve buz dolabı çalışıyor, jeneratörde hiç bir zorlanma belirtisi yok, ancak bu gün bir şey fark ettim mikro dalga, davlumbaz ve bulaşık makinesini (ayrı ayrı) çalıştırırken sanki yeterli voltaj ya da watt gelmiyormuş gibi zorlanıyor cihazlar, onları çalıştırırken ışığı yaktım ışıkta bir titreme veya jeneratörde bir zorlanma yok bunun sebebi ne olabilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar dilerim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
jeneratör 3500 watt, evdeki çalıştırdığım tv 160 watt, buz dolabı 800 watt, pervane 50 watt başka da çalışan bir aygıt yoktu. jeneratör zorlandığında bilirsiniz çok ses yapar zıplar ve ışıkları titretir, fakat herhangi bir zorlanma belirtisi yoktu sanki düşük voltaj geliyormuş gibiydi. bu arada jeneratörüm palmera 350je

yüksek amper çeken cihazlar jeneratörü zorlar, düşük amperde çalışan şeylerde etkilenmez, ama jeneratörün sargısı aliminyum ise motorda zorlama göremezsin

o zaman dediğinizden çıkan sonuç şu ;
yüksek amper çeken cihazlar jeneratörü titretir ve zorlar, yüksek watt çeken cihazlar ise jeneratörü zorlamaz sadece gelen voltaj düşer ?

Palmera 350je 'nin teknik bilgilerinde sürekli maksimum çalışma gücü 2,5 ila 2,8 kVA dır buda 2 ila 2,24kw yapar. Palmera çin malı vasat bir marka. Davlumbaz gibi motorlu makinalar ilk devreye girme anında atalet momentinden dolayı yüksek akım (demeraj akımı) çekerler.
Mikrodalga 1 kw civarı, Bulaşık makinası 1800-2000w.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri