Jeneratörün Stop Etmeme Problemi

exantemain

Üye
Katılım
1 Mar 2008
Mesajlar
13
Puanları
1
Selam arkadaslar.185 KW. 60 Hz 440 V.jeneratör start esnasında hiçbir problemi yok.stop butonları calısıyor.remote ve local olarak start alıp normal değerlerinde calısıyor.Lakin stop etmiyor.Ne remote kontrolden ne üzerindeki local panelden nede emergency stop olarak stop etmiyor.stop pozisyonunu şu an yakıt giriş valfini kapatarak saglıyoruz.üzerinde elektronik gavernör var. marka : Hyundai man b&w model : LTA10GCM2 local ünitesinde olan elektronik kartlardamı problem olabilir.bu konuda bilgi sahibi arkadaslardan bilgi ve yardım istiyorum.simdiden tesekkürler.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Katılım
2 May 2011
Mesajlar
92
Puanları
1
üzerindeki kartlarda olabilir ama bizde aynı sorunu yaşadık bizim arıza jenaratör ve Şebeke kontrol analizinden çıktı ayarları tekrar yapılarak sorun çözüldü şebeke frekansı ve voltajı degerleri tekrar güncellendi sorun cözüldü birde faz kontrol rolesinden olabilir
 
Konu Sah

exantemain

Üye
Katılım
1 Mar 2008
Mesajlar
13
Puanları
1
saol arkadasım.bizim bunun şebeke kontrolü ayarını yaptım. faz kontrol rölesi nerede tam olarak.
 
Katılım
2 May 2011
Mesajlar
92
Puanları
1
bizde jenaratör transfer panosunda şebeke giriş fazlarından alıyor şebeke fazını hatalı görürse jenaratör stop etmez birde ayarladıgın voltaj degeri şebeke voltajıyla uyuşuyormu parametresine baktınmı yani mesala 340 volta düşünce çalış gibi yani birde elle kontrol anhtarına bakmanı tavsiye ederim marş kontagına gelen devreyi kontrol et onu devamlı çektiren bir cihaz var şema varsa bir incelemeni tavsiye ederim
 
Konu Sah

exantemain

Üye
Katılım
1 Mar 2008
Mesajlar
13
Puanları
1
bu kartlardan olmustur deyip raporu yazayım.diğer türlü bulamıyoruz en son kovarlar bizi buraya baska elektrikci gelirde yaparlarsa.o kartlar üzerinde 1 tane direncin yandıgını gördüm.ondan olabilirmi.?.ya normalde start etmez genel problem budur bizimkide stop etmiyor emergency stopta etmiyor.röleleride cekiyor o ayarada baktım simdi doğru.o hidrolik sistemle calıstırdıgımız zaman (emergency start) emergency stop calısıyor.diğer türlü yok.normal devrinde calısıyor ve stop etmiyor.tek marsla 5 saniyede 1800 rpm e cıkıyor.alarmlarında sıkıntı yok.bu actuatör yakıt pompasının üstündeki selenoidi kapattırmıyormu stop esnasında.actuatörde problem olmadıgını nasıl anlarız.tesekkürler.
 

demirer34

Üye
Katılım
28 May 2009
Mesajlar
217
Puanları
1
Yaş
49
stop selonidi stop esnaında kollu pompanızın konumuna göre hareket edip yakıtı kesmeli. bir arkadaşınız stop verirken stop selenodinin hareketini kontrol etmeli ayrıca bobinin enerjilenip enerjilenmediğinide kontrol etmelisiniz.
 
Konu Sah

exantemain

Üye
Katılım
1 Mar 2008
Mesajlar
13
Puanları
1
demirer34 arkadasım o selenoide stop yapınca enerji gelmiyor işte.2 kablo geliyor selenoide.hep kapalı pozisyonda.ölcü aletiyle bakıyorum voltaj gelmiyor.ne olabilir bunun problemleri yazarsan sevinirim tesekkürler.
 
Katılım
2 May 2011
Mesajlar
92
Puanları
1
ona gelen rolelere bak kaplonun geldigi yer neresi proje yokmu elinde jenaratör kumanda projesi yoksa eger kaploları takip et kardeş bir yerde kumanda sigortası felan atık olmasın
 
Katılım
2 May 2011
Mesajlar
92
Puanları
1
kardeş senin kullandıgın jenaratör kontrol cihazının markası nedir stop süresi veya boşta çalışma süresine bak başka ne olabilir bilmem ama benim bildigim bu anlattıklarım bunlardan degilse kartlardan olabilir
 
Katılım
2 May 2011
Mesajlar
92
Puanları
1
merak ettim arkadaş sorunu çözersen burada paylaşta ögrenelim arıza sebebi neymiş
 

Forum istatistikleri

Konular
124,860
Mesajlar
885,262
Kullanıcılar
444,209
Son üye
Osman-

Yeni konular

Üst