jeneratörü elektrikle calıştırma

Genelde bu iş dedediğiniz gibi oluyor ama önemli olan da bu zaten tüketilemeyen enerjiyi kontrol altına alabilmek enerjide örneğin elektrik ampülünde ışık olarak aldığınız bir enerjininin bir kısmıda ısıya dönüşür bu ısıyı kazanabilen bir lamba üretseniz %100 tasarruflu lamba üretmiş olursunuz önemli olan bence enerjinin niteliği

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yanlış anlaşılmasın, biz beleş enerji üretebilecek bir sistem hayal etmiyoruz. Var olan enerjiden yararlanarak daha az da olsa enerji üretmenin gerçekleşeceğini söylüyoruz. Yalnızca varolan dinamo-şarj ve hareket motoruna geri besleme yoluyla aracı yürütmenin çok uzak olmadığını söylüyoruz. Şimdi bindiğimiz arabalarda bir marş motoru, bir akü ve bir dinamo var. Bahsettiğimiz olay zaten şu anda bindiğimiz araçlarda oluyor. Aracımızın aküsü ilkinde haricen şarj edilmiş, dolu olarak gelip sisteme monte ediliyor. Şimdi ilk çalıştırmada akü marş motorunu çalıştırıp benzinli motora ilk hareketini veriyor ve benzin motoru benzin yakarak çalışıyor ve güç üretiyor bu güç bir dişli vasıtasıyla Şarj Dinamosuna aktarılıp bu dinamonun da aküyü ve aracı geri beslemesi sağlanıyor. Aksi halde arabalarımızın akülerinin akü ömrü bitip akü ölene kadar (5-7 sene) hiç bitmemesini neyle açıklayacağız? İşte mesele benzin motorunun yerine elektirik motoru koyup aynı döngüyü sağlayabilmek. Ve buna çok uzak değiliz..

Arkadaşlar o dediğiniz sistemi ben yaptım..Ottan boktan püsürükten elektrik üretiyo.Hiç bişi bulamazsa kendi çalışıyo kendi üretiyo . Hem arabayı götürüyo . Hemde isterseniz . Arabada elektrikli ızgara ve tost makinası çalıştırıyo . ( seyyar köfteciler için) . Sağlam bi akü koyarsanız akşam evin elektrik ihtiyacınıda karşılar.

Yalnız amarika ve petrol kartelleri üretmeme izin vermedi.
japonlar gel 100 milyon dolar verelim dedi satmadım...

vatana millete hayırlı olsun diye 5 lira ödeyene projeyi satıyorum.

Yalnız amerika peşimde olduğu için bu işi açık açık yapamıyorum .

Ancak şifreyi bilen arkadaşlara ulaştırıyorum.

kimse duymasın gizli şifre BEN KEKİM .

Şimdi bi kağıda ben kekim yazıp 5 lirayla birlikte bi zarfa koyarak. Bana ulaştırıyosunuz . 3 gün içinde proje elinizde.

(ottan boktan elektrik üreten aletler hakikaten var . Kafa karıştırmak için yazdım . Pazarlama taktiği :) )

Kolay gelsin......

Gerek jenerator gerek motor aslında sadece enerjiyi dönüştüren cihazlardır.
Jenerator dizelin ürettiği hareket enerjisini elektriğe cevirir.
Motor elektriğin gücünü mekanik donme hareketine cevirir.
Rezistans elektrik enerjisini ısıya donusturur vs.vs

Yani ortada olan sadece enerjinin değişimi.Bunu yaparken de hicbir sistem kayıpsız cevirmeyi başaramaz.Motorların verimi ancak şimdiler %90 ları gecebilmiştir mesela.

Hicbir cevrim sistemi olmayan gucu uretemez özetle.

Termodinamiğin kanunlarından biri; var olan enerji yok olmaz, hiç bir enerji yoktan var olmaz der

En azından şimdilik :)

espiri yapmışsın bizde güldükk hepp senin g,ibi ler bu olmaz mantığıyla bir işe başladığından biz türk milletinde bir ilerleme olmuyor....

Arkadaşlar o dediğiniz sistemi ben yaptım..Ottan boktan püsürükten elektrik üretiyo.Hiç bişi bulamazsa kendi çalışıyo kendi üretiyo . Hem arabayı götürüyo . Hemde isterseniz . Arabada elektrikli ızgara ve tost makinası çalıştırıyo . ( seyyar köfteciler için) . Sağlam bi akü koyarsanız akşam evin elektrik ihtiyacınıda karşılar.

Şimdi bi kağıda ben kekim yazıp 5 lirayla birlikte bi zarfa koyarak. Bana ulaştırıyosunuz . 3 gün içinde proje elinizde.

(ottan boktan elektrik üreten aletler hakikaten var . Kafa karıştırmak için yazdım . Pazarlama taktiği :) )

Kolay gelsin......

espiri yapmışsın bizde güldükk hepp senin g,ibi ler bu olmaz mantığıyla bir işe başladığından biz türk milletinde bir ilerleme olmuyor....

Bence türk milletinin asıl ilerleyememe sebebi insanların yaptıkları işle ilgili yeterli bilgiye sahip olmamaları. Fizik kurallarını tanımamazlıktan gelen insanların enerji üretmeye, makina yapmaya niyetlenmesi bence bunun kanıtı.

Nedense makine alanında büyük buluşlar büyük icatlar yapanlar bu konuda akademik eğitim almayan insanlar oluyor.. slymn22, sana katılıyorum, ilerleyememenin asıl sebebi, sen otur sen ne biliyorsun sen bunu yapamazsın anlayışı... Oysaki millet olarak potansiyelimiz oldukça yüksek.. Kendimden örnek vereyim, elektirik elektronik konusunda hiçbir eğitim almamış olmama rağmen, bozulan cihazlarımı kendim tamir ediyorum, hem de çok basit arızalar olmamalarına rağmen. Servisin eğitimli elemanının bu ölmüş kömürleri değişsek de çalışmaz dediği motorun kömürlerini kendim değiştirip çalıştırıyorum.. ama ben ne kimseden elektirik dersi aldım ne de kömürler nedir nasıl değişir diye pratik bir ders aldım.. amfim yandı, yanan malzemeleri alıp lehimledim eskilerinin yerlerine ve şimdi canavar gibi çalışıyor.. hatta bir de cihazın orjinalinde olmamasına rağmen fan bağladım soğutma için.. ve ben bunların ne pratik eğitimini ne de teorik bilgisini hiçbiryerden almadım.. buna benzer örnekleri çoğaltabilirim.. uzun lafın kısası, Yapabileceklerimiz aldığımız eğitimle sınırlı değildir..

...Saçma, jeneratör motor mekanik ve elektriksel bir döngüye konulur. Ancak jeneratörün üreteceği güç çok daha fazla olmalı ki işletmedeki elektrik ihtiyacını karşılayabilsin. Hatta, bu sistemin ilk hareketi sadece sağlanmalı ve herhangi bir durumda, sistemdeki jeneratörün artan gücü akülerde depolanmalı ki herhangi bir durumda(tamirat v.s.) kullanılabilecek enerji olsun diye...

----------------------------------------
"Eğer, işte canınız sıkılıyorsa, kapasitenize göre iş aramalısınız..."

Kolay gelsin......

Adresi vermemişsiniz...:D
Ama ben ''KEK'' DEĞİLİM... :D:D:D

Mevcut elektrik motoru ve veya jeneratör sistemleri ile bu mümkün değil...

Küçük bir jeneratöre bile, biraz yüklendiğinizde motorun sesi nasıl değişiyor ? Jeneratörden çekilen akım arttıkça, devir düşmeye çalışır... Benzin yada dizel motordaki sistem, yakıtı arttırarak devri sabit tutmaya çalışır...

Bu bir döngüdür...

Bir gün, biri çıkar da :
''Ben dünyada kullanılan tüm elektrik motorlarından çok daha farklı bir elektrik motoru yaptım''
derse, (bilinen fizik kurallarına da şüphe ile bakıp) acaba mı diyebilirim...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri