JENERATÖRLÜ SİSTEMDEN YÜK ATMA

muh_iha

Üye
Katılım
18 Şub 2009
Mesajlar
8
Puanları
1
Yaş
41
Arkadaşlar benim bir ana giriş şalteri panosu sonrasında transfer panosu sonra içinde 5 tane sayacın olduğu panom var. sayaçlar jeneratör devredeyken çalışmıyor. her sayaç 1 konuta ait. 1 tane konutta çatı ısıtma var. ve çatı ısıtmanın şalteri ayrı. çatı ısıtma sonradan yapıldığı için elektrik kesilince jeneratör aşırı yük arızasına geçiyor bizde çatı ısıtmanın şalterini indirince sorun düzeliyor ve jeneratör güzel bir şekilde çalışıyor. benim yeni bir jeneratör almadan elektrik kesilince otomatik olarak çatı ısıtmanın enerjisininde gitmesini istiyorum. ben çatı ısıtmanın kablosunu o konuta ait sayacın çıkışına bağlarsam Şebeke elektriği kesilince otomatik olarak çatı ısıtmada çalışmayacak. acaba bu düşüncem dogru mu?
 
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

bkrgrup

Üye
Katılım
29 Ocak 2012
Mesajlar
7
Puanları
1
yardımcı kontaktörlü sistemler var panocularla görüş
 

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
4 Ağu 2007
Mesajlar
2,909
Puanları
720
Sayaç çıkışına bağlayacaksanız jeneratöre geçişi sağlayan kontaktörden önce bağlamanız gerekir.
 
Konu Sah

muh_iha

Üye
Katılım
18 Şub 2009
Mesajlar
8
Puanları
1
Yaş
41
arkadaşlar halletim sorunu. transfer panosundaki şebekenin kontaktörüne paralel yeni bir kontaktör bağlayarak devreden çıkaracağım şaltere bu kontaktörü bağladım sorun halloldu. tşk ederim ...
 

Forum istatistikleri

Konular
124,862
Mesajlar
885,272
Kullanıcılar
444,209
Son üye
Osman-

Yeni konular

Üst