JENERATÖR BAĞLANTISI

Arkadaşlar Merhaba ;

Ben bir yere 6.5 kva lık bir jeneratör bağlayacağım fakat takıldığım yerler mevcut.
Jeneratörün transfer panosu falan hazır.Şebeke kontaktörü ve jeneratör kontaktörü mevcut.
Fakat Ben bütün binayı değil de bazı yerleri besleyeceğim.Mesela 2 adet buzdolabı 1 adet kombi 30 adet florasan lamba .
Ayrıca bir de kompanzasyon panosu mevcut.
Ben bunları beslemek için bağlantıyı nasıl yapabilirim.Konunun biraz aciliyeti var . Bütün bağlantıları tek tek anlatabilir misiniz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi forumlar .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Transfer panosunun girişine jeneratör çıkışını, ve elektrik panosundan ilgili yerleri besleyen çıkışı ise transfer panosunun şebeke girişine bağlayacaksınız.
Elektrik kesilince beslenecek yerleri transfer panosunun çıkışına bağlayacaksınız..

IMG-20141104-WA0005.jpg

Panonun içeriği bu şekilde.
Buradaki şebeke kontaktorunun hangi girişine sayacin girişinden aldığımız faz ve noturu baglayabiliriz 3 *2.5 kablo uygunmudur

Transfer panosunun içerisindeki 2 adet sigorta ne işe yarıyor onuda anlamadım sistemde bir de kompanze pano mevcut kompanze panoyu nereden besleyebilirim

Generatör çalısırken, kompanzasyonun devere olamaması devamlı tavsiye edilmektedir. Forumda bu konu çok tartışılmşdır.
Sizin generatör tek fazlımı, üç fazlımıdır, resimde tek fazlı gibi görünüyor.

Generatör çalısırken, kompanzasyonun devere olamaması devamlı tavsiye edilmektedir. Forumda bu konu çok tartışılmşdır.
Sizin generatör tek fazlımı, üç fazlımıdır, resimde tek fazlı gibi görünüyor.
TEk fazli

Ben devreyi söyle başlamayı düşünüyorum .
Sayaç ın girişine kofradan gelen kablolar girmiş ya bende aynı sayaç girisinden 3*2.5 kablo ile transfer panosundaki güç kaynağına giriş yapacağım. buraya kadar dogrumu işlemler.

Sonra ise tum sebekeyi beslemeyecegimden beslemek istediğim sigorta girislerine nereden bağlantı vermem gerekir.

Arkadaşlar kaba taslak böyle bir bağlantı düşündüm dogru olurmu .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri