Jenaratöre uygulanacak Kuvvet ?

hamdiilter

Üye
arkadaşlar elimizde 5 kw jenerator var diyelim bunu tam yükte döndermemiz için kaç beygire ve devir sayısına ihtiyac olunan motoru kullanmamız gerekli yani bunu nasıl hesaplarız ikincisi diyelimki 5 kw jeneratorü tam yükte 1 kw lik motorla dönderebilirse elimzde kalan 4kw kar olmazmı jenerator ilk güçten sonra hem motoru çalıştırıp hemde artan elektriği kullanamazmıyız.

gerçekten çok gerçekçisin. imkansızı istiyorsun.

... ikincisi diyelimki 5 kw jeneratorü tam yükte 1 kw lik motorla dönderebilirse ......

işte zurnanın zırt dediği nokta burası.Çünkü dönderemez.

Bu şuna benziyor.Yerde 50 kiloluk bir çanta var ve sen diyorsun ki ben 10 kiloluk bir kuvvet uygulayıp bu çantayı yerden kaldırsam 40 kilo kâr etmez miyim...

Ne yani şimdi 5 kw lik bir jenarötörü 5 kw lik bir motormu döndermeli illaki

Ne yani şimdi 5 kw lik bir jenarötörü 5 kw lik bir motormu döndermeli illaki

Mekanik olarak çevirirsinde ne işe yarar işte o su götürür. Jeneratörün istenen çıkışı verebilmesi için gerekli değerde güç girişi yapmalısın.Yoksa çok eski arabalar gibi al eline bir kol çevir..Önemli olan netice..

bazi deneyler gördüm 2 akü bitane 1 kw motor bitane şarz dinamosu birde inverter adam aküden gelen elektrigi invertere baglamıs inverterin cıkısını motora bir v kayis atmis hem jeneratoru hemde şarz dinamosunu cevirerek aküleri ştarz ediyor hemde 3 kw elektrik üretiyor nasıl oluyor bu iş anlam veremiyorum

bazi deneyler gördüm 2 akü bitane 1 kw motor bitane şarz dinamosu birde inverter adam aküden gelen elektrigi invertere baglamıs inverterin cıkısını motora bir v kayis atmis hem jeneratoru hemde şarz dinamosunu cevirerek aküleri ştarz ediyor hemde 3 kw elektrik üretiyor nasıl oluyor bu iş anlam veremiyorum

Bu free enerji muhabbetine girer ki bu forumda uzmanı kulakları çınlasın @ayhanarican rumuzlu arkadaştı.

Kardeşim 1 koyup 3 alınan bir sistemi bulan herif bunun videosunu falan çekmez.Sadece patent hakkını satsa ertesi gün dünyanın en zengini listesinde ilk üçe girer.Ortalık sahtekar dolu,sadece izlenme oranı için bile bu tür yalan yanlış videolar çekip Fizik ve Termodinamik yasalarına takla attırıyorlar.

İnanmayın,kulak asmayın...

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri