jenaratör motoru hava yaparmı ???

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
jenaratör motoru hava yaparmı bugün öle bişey görüdüm normalde dizel motorlar motorin bitti zaman hava yapar ( en azından ben öle biliyom ) jenaratöre motorin koydum bi deneyeyim dedim çalıştı ben çok şaşrıdım açıkcası hava yapmıştır sandım ama yapmamamış yapsa havasını alıcaktım ama yapamadı

şimdi hava yapmıyorsa bunu sebebi nedir ..??

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yakıt filitrelerine kadar yakıt biterse sistame hava çekilmiş olur ,zannedersem yakıt tamamen bitmemiş benimde başıma geldi bir kere jenaratör hava yaptı yakıt filitrelerinin üstündeki sübabı açıp filitrelere yakın bir yerde mandal gibi bir şey var onla hava basıyosun (bu motorun modeline göre değişiyor fakat yakıt filitresine yakın bir yerde oluyor)sonra filitrelerden yakıt gelince sübapları kapatıyosun bu işlem çoğu zaman iş görüyor,fakat motorda başka onarımlar yaptıysan o zaman bu işlem işe yaramaz onun için daha fazla dizel motor bilgisine ihtiyaç var.

Şayet yakıt deposu altta ise gayet güzel hava yapar korkmaz_design arkadaşım.
Bizde 710 kva bir tane var, deposu jeneratörün altında bulunuyor. Yakıt filtrelerinin altında çek-valf olmasına rağmen uzun süre çalışmayınca mazot geri kaçıyor ve ilk çalışmada arızaya geçiyordu. 1 metre ayak yüksekliği olan 1000 litrelik bir depo yaptık ve kurtulduk.

Sizin depo da altta ise kesinlikle yüksek bir depo yapmanızı öneririm.

sn. ŞEF !!!

vermiş oldunuz bilgileri uygulatıcam jenaratörün deposu aşağı ide aksa markası yukarıya bir depo daha yaptırcam teşekkürler cevabınız için

yanlışmı hatırlıyorum bilmem ama?
bazı yeni tip dizel motorlarda hava sorunu olmuyo diye hatırlıyorum. belki yanlış biliyorumdur emin değilim. (tabi konuyla direk alakalı değil ama)

Abuzettİn arkadaŞ evet haklisin yenİ teknolojİ elektronİk kontrollÜ dİzel motorlarda elektrİklİ yakit pompasi var ve depodan pompaya yada enjektÖrlere yakiti pompalar bÖylece yakit tankindakİ yakit bİtİp dİzel durunca tekrar yakit doldurup marŞa basildiĞinda depodan sİsteme yakit pompalandiĞi İÇİn ayrica el İle mÜdahaleye gerek kalmaz

Yeni nesil dizel motorlar dahil bütün dizeller hava yapar..En azından bakımda yakıt filtreleri değişirken yapar..Bunun için hepsinde yakıt el pompası bulunur..Eğer el pompası sertleştiği halde hava yapmaya devam ediyorsa yakıt pompasının üstünde bulunan yakıt borusu gevşetilip öyle havası alınır..

jenaratör motoru hava yaparmı bugün öle bişey görüdüm normalde dizel motorlar motorin bitti zaman hava yapar ( en azından ben öle biliyom ) jenaratöre motorin koydum bi deneyeyim dedim çalıştı ben çok şaşrıdım açıkcası hava yapmıştır sandım ama yapmamamış yapsa havasını alıcaktım ama yapamadı

şimdi hava yapmıyorsa bunu sebebi nedir ..??
Hortlatalim . Peki benzinli jeneratör hava yaparmi ? Buji sağlam karbüratör temizledim yenide bı makine naptiysam calismiyor. Resimde görüldüğü üzre ateslemede var

Hortlatalim . Peki benzinli jeneratör hava yaparmi ? Buji sağlam karbüratör temizledim yenide bı makine naptiysam calismiyor. Resimde görüldüğü üzre ateslemede var
Buji kırılmış vay anasını

Ekli dosyalar

• 16232441436711867137028432044126.jpg
    16232441436711867137028432044126.jpg
    135.2 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20210609-161242_Video Player.jpg
    Screenshot_20210609-161242_Video Player.jpg
    85.2 KB · Görüntüleme: 25
  • 16232445606816056058430852952391.jpg
    16232445606816056058430852952391.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 19
bazen arıza olmadık yerden çıkıyor değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri