jenaratör mü kaldırmıyor çözemedim...

hyper_jam

Üye
merhaba arkadaşlar

işyerine elektrik kesintilerini önlemek amacı ile Attlas marka 2.5 kva lık 4 zamanlı bir jenaratör aldık işyerinin bütün tesisat bağlantıları yapıldı çalıştırdık bütün ışıkları+5 adet bilgisayarı sorunsuz zorlanmadan çalıştırıyor iddaa makinamızdaki gruba elektrik geliyor fakat bağlı olan güç kaynağı elektriği kabul etmiyor şarj moduna girmiyor bütün elektrikli aletleri kapatıp tek de denedim sonuç aynı. sizce ne olabilir yardımlarıınzı bekliyorumm...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım güç kaynagınız kaç kva mantık olarak defalarca yazdım yine yazıyorum jeneratör upsin ideal olarak en az en az 1.5 katı olmalıdır . kaldıki sizin jeneratörünüz alalede küçük bir jeneraatör upsin bu jeneratörün sinüsünü beğenmemiş olabilir . yani jeneratörde siniüs düzgün değildir yada ups kırıyordur. bu nedenle cihazınız sürekli on line- on on batary arasında gidip gelir . upsin gücünden 2 kat fazla düzgün bir jeneratörle bu sorunu çözebilirsiniz başkada yolu yok

emin değilim ama jeneratörün bir cıkışını toprağa bağlamanız gerekebilir.yanlışsam düzeltilsin

yok zaten bağlantı yapıldığında 1 ucu şebekenin nötürüne bağlı oluyor otomatikman diğer uç faz oluyor. bağlanmasa bile zaten 2 uç arasındaki potansiyel fark 220 volt

jenaratörün güçü sistem için çok küçük 2,5kva bir jenaratör zaten normal şartlarda 2,5*0,8=2000watt gibi bir yükü beslerki buda ancak bir bi,lğisayarı sağlıklı olarak beslemesidir. jen. gücünü yükseltirsen vede topraklamayı uygun yaparsan sorun çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri