jenaratör hakkında yardım

rica ederim herkez herşeyi bilir diye bişey yoktur değilmi kafa ütülemek ne demek bildiğim kadar bilgi paylaşıyorum diyotlar bozuksa açık devre olmuşlarsa 1 volt bile okuyamazsın dediğin gibi onları bir yenileyip tekrar ölçüm yap derim madem bunu çalıştırmak istiyorsunuz tabikide biraz uğraşmanız gerecektir değilmi.ama diğer çoklu çıkan kablolar neyin çıkışı veya girişi nasıl bağlanacak nedir benimde bilgim yok.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
rica ederim herkez herşeyi bilir diye bişey yoktur değilmi kafa ütülemek ne demek bildiğim kadar bilgi paylaşıyorum diyotlar bozuksa açık devre olmuşlarsa 1 volt bile okuyamazsın dediğin gibi onları bir yenileyip tekrar ölçüm yap derim madem bunu çalıştırmak istiyorsunuz tabikide biraz uğraşmanız gerecektir değilmi.ama diğer çoklu çıkan kablolar neyin çıkışı veya girişi nasıl bağlanacak nedir benimde bilgim yok.
diyotları değiştirip tekrar ölçüm yaptıktan sonra bilgi veririm o zaman ilginize çok teşekkür ederim

ilkönce bobin dirençlerini ölçseydiniz keşke. hatta bobin uçları ile şase arasında direnç ölçümü yapsaydınız cihazın sağlamlığı hakkında fikir yürütebilirdik.
siz cihaz hakkında ne kadar bilgi verebilirseniz biz ancak o kadar yorum yapabiliriz. cihazın yakınında olan sizsiniz sonuçta, biz ancak tahmin yapabiliriz.
doyurucu cevap almak için doyurucu bilgiler vermeniz gerekir.zihin açan soruları cevaplamayı kim sevmez ki.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri