jenaratörün sarfiyatını nasıl öğrenebilirim

öncelikle belirteyim ben kendini usta sanan olur olmaz her konuya cevap sallayan arkadaşları kastettim şimdi gelelim formülü çope atma konusunsa insanların emeklerini hemen buruşturup çöpe atmadan önce araştırın doğrumu yanlışmı diye 16 yıldır şükür allaha bu meslekten ekmek yiyorum vatandaş zaten bakımı yapılmamış haşat durumdaki jeneratörün yakıt sarfiyatını sormuyor filtresi kirli revizyon saati gelmiş jeneratörün sarfiyatınıda sormuyor aaçsın sorsun fabrikaya bakalım yakıt sarfiyatı için kaç litre verecekler sonrada benim çıkardığım sonuçla karşılaştıralım arkadaş damacanadan bardakla su ölçmüyorsun 100 kva jeneratörde en az 200 250 litre tank vardır ve büyük ihtimalle şase depolu ve kapalı tanktaki yakıtı nasıl ölçecek birde onun fikrini verde bilelim :D

arkadaşım sen doğru diyorsun hem vermiş olduğun rakamlarda doğru bi tahmin sonucu verilen rakamlardır. Saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ASLINDA 1kw = 1,341 hp desen , bence direkt anlaşılır ,sen zaten bilinen Matematik kuralını uyguluyorsun, bu durumda ör ; 275kW jeneratorun var 275x1,341=368,77 hp sonra 368,77x180gr=66,37L mazot eder ki tam yükte , Firmaların kataloglarında Bu değerler genellikle % 20 düşük yazılır Millet korkmasın diye

abi siz neyin kafasındasınız anlamış değilim. yani yazmayayım karışmayaım diyorum dayanamıyorum . sayaç denen bişi var ondan koyacaksın flowmetre koyacaksın öğreneceksin. mesele bu kadar basit diğer hesaplar hep yanıltıcıdır. hep izafidir jeneratör imalatı 8 saatlik tam yüke göre imal edilir .ama çoğu zaman sapar. yani millet fezaya çıktı oturmuş daha borudan geçen yakıt miktarı hakkında tartışma yapıyoruz .. illa öğrenmek istyoran ikitane flowmetre alacaksın bir emişe bir geri dönüşe koyacaksın
yükünü kaydedeceksin istersen onada sayaç koy çıkanı girenden çıkaracaksın o yükteki yakıtın o diğer bütün hesaplar yaklaşıktır izafidir
flow metre alamıyor isen pahalı yada zor gelir ise jeneratöre bir sayaç koyacaksın sonra belirli miktar 100 litre mesala yakıt koyacaksın normal yüklerin ne ise çalıştıracaksın 1 saat kalan yakıtı ölçeceksin kwhı okuyacaksın budur .

bilim almış başını yürümüş milet marsın ötesini geçmiş biz boktan bir ölçme değerlendirme testinde takılı kalmışız bu ülkenin batmasıda normal zaten ...
dünyadaki hiç bir jeneratör firması jeneratörün harcadığı yakıtı ölçmez. ölçmemişitir ölçmeyecektir.
o motorun inspektine bakılır motor firması ne değer vermişse odur . yazılır geçilir .

Fuel Consumption= yakıt tüketimi ne ise odur . buda tam değer değildir çünki pervanenin kayıpları var ısı kayıpları var motorun boş çalışması için gereken yakıt var bir sürü faktör altında motor firması bu testi yapar ve yazar katoloğuna ..
bunu hesapla yapmanız mümkünde çok teferruatlı bir iştir mesela size basit bir örnek vereyim 100kva işbir demişiniz bunun motoru nedir 3 ihtimal var 1 cummins 2 volvo 3 iveco başka bir ihtimal mümkün değil
eski jeneratörse bunun motrunun cummins olduğunu varsayalım motoru 6bt592 dir
nedir cummins motorunun verdiği değerler

Performance Date of Cummins 6BT5.9-G2 Diesel Engine for Generator Set
Rated Output/Speed(1500rpm) 86KW/115HP
Standby Output/Speed(1500rpm) 92KW/123HP
Rated Output/Speed(1800rpm) 100KW/133HP
Standby Output/Speed(1800rpm) 110KW/147HP
Fuel Consumption/rated output(1500RPM) 214 g/KW.h
Fuel Consumption/standby output(1500RPM) 221 g/KW.h
Fuel Consumption/rated output(1800RPM) 235 g/KW.h
Fuel Consumption/standby output(1800RPM) 235 g/KW.h

Standard Conditions:Data shown above are based on :

• Engine operating with fuel system, water pump, lubricating oil pump, air cleaner & exhaust silencer, not included are battery charging alternator, fan and optional driven component
  • Engine operating with diesel fuel corresponding to grade No.2DperASTM D975
  • ISO-3046, Part 1, Standard Reference Conditions of:29.53 in.Hg. [100 kPa] barometric pressure (361ft.[110m] altitude), 25 degree Celsius air temperature and a relative humidity of 30%
adam test etmiş test ettiği koşullarıda yazmış vs vs gerizi sizde kafa yoramıyacağım bu konu hakkında

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri