Jel akü

Pamuk99

Üye
4 adet jel akü 12 v 100 ah tanesi.Seri şekilde 48 v güneş enerji sistemine bağlılar kar yağınca bağ evinde aküler bitmiş invertör kendini kapatmış . Akülerin şuanki voltajları en düşük 2 v , en yüksek de 7 v şeklinde daha alalı 7 ay oldu bu aküler öldümü şimdi.

100 ah orbus marka 2 adet akümuz vardı camiide.
Aynı sorun başımıza geldi bizimde.
Kar çok yağdığı için panellerin üzeri tamamen kapanmış ve aküler 3-4 voltlara kadar düşmüş.
Evde şarj cihazı ile şarj ettim sonra götürüp sisteme dahil ettim.
Şuan sıkıntısız şekilde çalışıyor.
Paneller üzerinde kar durmayacak şekilde montaj yapılması gerekiyordu elbette ama,
Tarihi cami olduğu için dış görünüme zarar vermesin diye çatı üzerine yatırmak sureti ile izin alabildik kültür müdürlüğünden.
Bizimkilerde orbus marka, panelleride çatımız yeterince dik diye düşünerek yatırıp bırakmıştık ama benim aklımdan geçen üç gün çalışır en fazla, sonra zaten invertör 11,50 de keser elektiriği akülere zarara gelmez diyeydi.Malesefki öyle olmuyormuş, kapansada tüketim yapıyormuş. Bakalım bende bi kaç gün içinde tekrar gidip şarja bağlayacağım aküleri.
Bizimkilerde orbus marka, panelleride çatımız yeterince dik diye düşünerek yatırıp bırakmıştık ama benim aklımdan geçen üç gün çalışır en fazla, sonra zaten invertör 11,50 de keser elektiriği akülere zarara gelmez diyeydi.Malesefki öyle olmuyormuş, kapansada tüketim yapıyormuş. Bakalım bende bi kaç gün içinde tekrar gidip şarja bağlayacağım aküleri.
Ben sıkıntı invertördedir diye onu eve getirdim çünkü Şebeke girişinden 220v verdiğim halde çalışmıyor acaba sadece enerjiyi güneşten al şeklinde seçtiğim içinmi diye düşünüyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Ben sıkıntı invertördedir diye onu eve getirdim çünkü şebeke girişinden 220v verdiğim halde çalışmıyor acaba sadece enerjiyi güneşten al şeklinde seçtiğim içinmi diye düşünüyorum.
Öncelikle İNVERTER a akü bağlantısı yapılıp inverter açıldıktan sonra 220 volt girişi devreye girer

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri