Jel akü

Pamuk99

Üye
4 adet jel akü 12 v 100 ah tanesi.Seri şekilde 48 v güneş enerji sistemine bağlılar kar yağınca bağ evinde aküler bitmiş invertör kendini kapatmış . Akülerin şuanki voltajları en düşük 2 v , en yüksek de 7 v şeklinde daha alalı 7 ay oldu bu aküler öldümü şimdi.

Defin işlemi öncesi desülfatör veya redresör şarjı denenebilir. İnverter çalışmasa bile belli bir akım/güç çeker. Belli bir voltta kesecek bir röle veya kontaktör sistemi kullanmak riski engeller. Ya da benim gibi kamera kayıt sistemi ve ışıklandırma dc12v ile yapılıp solar şarj cihazı belli bir voltta gerilimi keseceğinden aküleri korur. Bu çıkış inverteri besleyemez.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Denemekten zarar gelmez servise göndersem değiştirirlermi yılını doldurmadı sonuçta onuda bi denemek l

İlk etapta deneyin ama nasıl kullandığınızı sorduklarında garanti kapsamına sokmayacaklardır.
zaten 6 aymış şimdi baktımda :)
Kontaktör kısmını kesinlikle yapmalıyım çok mantıklı düşünmüşsünüz paylaştığınız için teşekkür ederim.

100 ah orbus marka 2 adet akümuz vardı camiide.
Aynı sorun başımıza geldi bizimde.
Kar çok yağdığı için panellerin üzeri tamamen kapanmış ve aküler 3-4 voltlara kadar düşmüş.
Evde şarj cihazı ile şarj ettim sonra götürüp sisteme dahil ettim.
Şuan sıkıntısız şekilde çalışıyor.
Paneller üzerinde kar durmayacak şekilde montaj yapılması gerekiyordu elbette ama,
Tarihi cami olduğu için dış görünüme zarar vermesin diye çatı üzerine yatırmak sureti ile izin alabildik kültür müdürlüğünden.

Son düzenleme:
100 ah orbus marka 2 adet akümuz vardı camiide.
Aynı sorun başımıza geldi bizimde.
Kar çok yağdığı için panellerin üzeri tamamen kapanmış ve aküler 3-4 voltlara kadar düşmüş.
Evde şarj cihazı ile şarj ettim sonra götürüp sisteme dahil ettim.
Şuan sıkıntısız şekilde çalışıyor.
Paneller üzerinde kar durmayacak şekilde montaj yapılması gerekiyordu elbette ama,
Tarihi cami olduğu için dış görünüme zarar vermesin diye çatı üzerine yatırmak sureti ile izin alabildik kültür müdürlüğünden.
@Mustafa KABADAYI ustam, akülere inverter, ses sistemi, ışıklandırma, her ne is doğruda mı bağlıydı?

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri