-Jamo İ300 Ses Sistemi Arıza Yardim-

Merhaba arkadaşlar jamo i300 2+1 ses sistemimde uzun zamandır sıkıntı yaşıyorum,garantisi bittiğinden ve Ankara'da servisi olmadığından tamir ettirmek icin bir yer bulamıyorum,bir kaç elektronikçi arkadaşa götürdüm fakat işin içinden çıkamadılar.
Ürünü 2009dan bu yana kullanıyorum son 2 yıldır bu arızadan dolayı kullanılmayacak duruma geldi. Sistem normal çalışırken birden sanki elektrik kesilmesi olmuş gibi sistem gitmeye başladı,bu olay ısınmadan veya zorlamadan değil bazen sistemi güç tuşundan hiç açamıyorum,bazende açtıktan 10sn sonra kapatıyor kendini kimi zaman sorunsuz 3-4 saat çalışabiliyor. Bir süre bu şekilde gitti fakat sonraları kumanda çalışmamaya başladı daha sonra açmak neredeyse imkansız hale geldi sistemin kontrol ünitesindeki ışıklandırmalar çalışmadığında bazen çok soluk şekilde yanıp yanip sönüyor. Ürünün sizinde tahmin edeceğiniz gibi soketleri lehimler giriş çıkış yerleri kontrol edildi bunun dışında başka hiç birşey yapılmadı bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Fotoğrafları ekliyorum.

2nbZd0.jpg

kGlvdm.jpg

r679bN.jpg

Nl7Ej5.jpg

MorJjN.jpg

l3V1VX.jpg

PngMm9.jpg

Resimler çok küçük, kabul ederse @hakan1846 Ustaya göstermeni tavsiye ederim.

Resimler çok küçük, kabul ederse @hakan1846 Ustaya göstermeni tavsiye ederim.

Bülent ustam öncelikle teşekkür etmek isterim.Konuyu açan arkadaşımızın teknik bilgisi varmı bilemiyorum ama birkaç noktaya değinebiliriz.Öncelikle, arızanın zamanla ilerleyerek cihazın tamamen çalışmaz hale gelmesi direk güç kaynağını işaret ediyor.İlk yapılması gereken dc besleme voltajlarının eksiz çıkıp çıkmadığını ölçmek olmalı,özellikle 5v ve 3.3v devreleri sistemi beslediğinden bu voltajlar çok önemlidir.Torodial trafo kullandığına göre güce ihtiyaç var, dolayısiyle besleme kondansatörleri kurumuş ve sistemi beslemiyor olabilir,emin olmak adına tamamı yenilenmeli.Bunun dışında kullanıcı arkadaşın yapabileceği pek fazla birşey yok.Tavsiyem konunun uzmanı bir tamirci bulması olacaktır,yoksa bilgisi olmayanların elinde hurdaya çıkması muhtemel.Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bülent ustam öncelikle teşekkür etmek isterim.Konuyu açan arkadaşımızın teknik bilgisi varmı bilemiyorum ama birkaç noktaya değinebiliriz.Öncelikle, arızanın zamanla ilerleyerek cihazın tamamen çalışmaz hale gelmesi direk güç kaynağını işaret ediyor.İlk yapılması gereken dc besleme voltajlarının eksiz çıkıp çıkmadığını ölçmek olmalı,özellikle 5v ve 3.3v devreleri sistemi beslediğinden bu voltajlar çok önemlidir.Torodial trafo kullandığına göre güce ihtiyaç var, dolayısiyle besleme kondansatörleri kurumuş ve sistemi beslemiyor olabilir,emin olmak adına tamamı yenilenmeli.Bunun dışında kullanıcı arkadaşın yapabileceği pek fazla birşey yok.Tavsiyem konunun uzmanı bir tamirci bulması olacaktır,yoksa bilgisi olmayanların elinde hurdaya çıkması muhtemel.Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Öncelikle vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Konuyla ilgili teknik bilgim malesef sizin anlattıklarınızı yapacak seviyede değil. Ankara'da işinin ehli bir usta ariyorum fakat bulamıyorum. Sistem sağa sola verilip baktırilacak cinsten bir ürün marka değil o yüzden şu an tamamen çaresiz bekliyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri