jakobs merdiveni

kolay gelsin tesla bobini ile jakobs merdiveni yapmak istiyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilirmi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şunun gibimi? Bu videoda 1 adet 10 kV transformatör kullandım. Hv çıkışını iki adet iletken bakır tele uygun V şeklinde hazırladığım tellere verdim. O kadar.

Öncelikle teşekkürler kardeşim.
aynen kardeşim buna benzer birşey yapacağım fakat tam olarak şöyle birşey;

Yani Tesla boboni yapacağım burada ark oluşturup merdiveni bu şekilde yapacağım.

Burada tesla bobini olsun olmasın amaç yüksek voltaj üretmek..

Eski tüplü tv eht trafosu ilede 25 - 30 bin volt elde edebilirsiniz onuda kullanabilirsiniz. Neon lamba trafosuda kullanabilirsiniz.

Önemli olan yüksek voltaj elde etmek. Bu videoda mesafeye göre 50 - 60 bin volt olduğunu düşünüyorum.

Tam olarak anlamadım.

Şimdi öncelikle Sürücü devresi ile Neon Trafo ya da EHT trafodan 25k-30k gerilim elde edeceğim.
Sonrasında bununla Tesla yı besleyip kablo ile merdiven yapacağım.

Doğru mu?

Tesla burada yüksek voltaj jeneratörü olarak kullanılmış.

Size tesla bobinine gerek yok. Bir adet yüksek voltaj elde edebileceğiniz trafo olsun yeterli.

elektronik balast ve eht ile...

Kardeşim bu çok güzel de bizim projemiz Tesla Bobini ile Jacob's Ladder.

Ayrı ayrı ikisi de yapılır. Ama ben Tesla bobini ile bu merdiveni bir arada kullanmam lazım.
Yani Tesla bobininden gerilim alıp merdiveni öyle oluşturmam lazım.

illa bir kıllık yapıcaklar illa boşa masraf çıkartçaklar...

Aynen öyle ama emin ol masraf hiç önemli değil yapayım yeter.
Ama işin içinden çıkamıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri